Зеленський пояснив, чому Україна хоче бити західною зброєю по території Росії

Зеленський пояснив, чому Україна хоче бити західною зброєю по території Росії 21.05.2024 22:15 Укрінформ Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче використовувати західну зброю для атак по військових цілях на території Росії як захист.

Як передає Укрінформ, про це Президент України сказав в інтерв’ю The New York Times.

Глава держави зазначив, що сьогодні в України є своя зброя та дрони, які наші військові використовують для захисту.

«І те, про що ми завжди звертались до президента Байдена – і не тільки до нього, до лідерів багатьох країн – ми хочемо використовувати (західну зброю – ред.) як захист», – сказав Зеленський.

Він пояснив, що російські військові обстрілюють українські міста із позицій у найближчих селах до кордону, оскільки знають, що Україна не атакуватиме у відповідь, зокрема, через відсутність дозволу західних партнерів на використання наданої ними зброї для ударів по розташуванню військових на території РФ.

«Як нам захиститись? Ми можемо бити або по ракеті, яка йде на територію України, або бити по літаку перед запуском. Бити по ракеті – це мати ППО. Бити по літаку – мати відповідну зброю, зброю і дозвіл», – підкреслив Зеленський.

Він також заявив, що країни НАТО могли б збивати російські ракети, націлені на об’єкти енергетичної інфраструктури України, не перетинаючи при цьому повітряний простір нашої країни. За словами українського лідера, така тактика матиме оборонний характер і не нестиме ризику втягування членів НАТО у війну з Росією.

«Тож у мене питання: а в чому проблема? Чому не можна збивати? Це захист? Так. Це напад на Росію? Ні. Ви збиваєте російські літаки і там гинуть російські пілоти? Ні. Так а в чому тут питання щодо втягування країн НАТО у війну? Немає такого питання. Збивайте те, що в небі над Україною. І дайте нам зброю, щоб використовувати її проти військ Росії, які знаходяться на кордонах», – сказав Президент України.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що не існує жодного юридичного, безпекового або морального аргументу проти збиття партнерами зі своєї території російських ракет над Україною.

Фото: ОП

Алеппо Україна Зброя Війна Зеленський Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *