Учасники програми “Армія дронів. Бонус” за рік знищили 240 тисяч окупантів, – Федоров

Підрозділи-учасники програми «Армія дронів. Бонус» за рік ліквідували 240 тисяч загарбників – Федоров 26.01.2026 21:28 Укрінформ Збройні формування, що приєдналися до ініціативи «Армія дронів. Бонус», протягом минулого року знищили 240 тисяч російських окупантів, вразили 29 тисяч одиниць важкої техніки супротивника.

Про це голова Міноборони Михайло Федоров доповів у Фейсбуці після завершення події «Армія дронів – 2025», інформує Укрінформ.

Спільно із Президентом Володимиром Зеленським міністр відзначив формування, що набрали найбільшу кількість балів за нейтралізацію техніки чи особового складу ворога, а також виробників найдієвіших дронів.

Сучасна війна, акцентував Федоров, є війною «інформації, швидкості та точних рішень». Саме так, за його словами, функціонує програма «Армія дронів.Бонус», яка стала вирішальним фактором на полі бою.

«Унікальні відомості про лінію зіткнення, належна мотивація військових та новаторський підхід до замовлень формувань через Brave1 Market – ми збудували систему, що надає вимірюваний результат тут і зараз», – підкреслив Федоров.

Він повідомив, що в минулому році підрозділи-учасники програми «Армії дронів.Бонус» уразили загалом близько 820 тисяч ворожих об’єктів, з яких 62 тисячі – легка техніка, 32 тисячі – ударні та розвідувальні безпілотники російських армійців.

Найпродуктивнішими підрозділами, котрі за рік зробили вагомий внесок у знищення противника, стали «Птахи Мадяра», спецпідрозділ СБУ «Альфа», «Група Лазаря», «Фенікс», третя окрема штурмова бригада, «Ахіллес», «Рарог», 59-та окрема штурмова бригада безпілотних систем «Степові хижаки», Nemesis і батальйон безпілотних систем 63-ї окремої механізованої бригади. Ці десять підрозділів отримали найбільшу кількість єБалів у системі «Армія дронів.Бонус» за дійсні результати на лінії фронту.

Очільник Міноборони наголосив: кожна з нагород – це конкретний здобуток на полі бою, що масштабується на всю лінію протистояння.

«Саме так посилюємо Сили оборони та формуємо технологічну перевагу над противником. Прагну висловити вдячність кожному екіпажу, кожному оператору дронів, кожному воїну, хто наражає себе на небезпеку, випробовує нові рішення, навчається та передає досвід іншим. Саме ви перетворюєте технології на справжню силу та доводите, що сучасна війна виграється не кількістю, а розумом, швидкістю та влучністю. Дякую кожному з вас за результат. Висловлюю подяку президенту за лідерство та системну підтримку проєкту Армія дронів.Бонус», – зазначив міністр.

Як передавав Укрінформ, за програмою «Армія дронів. Бонус» військові підрозділи можуть обміняти бойові бали, накопичені за нищення ворога та за логістичні місії з використанням наземних роботизованих комплексів.

Фото: Михайло Федоров / Фейсбук

Російські військові Михайло Федоров Війна з Росією Армія дронів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *