У Чорному морі перебувають 16 ворожих кораблів, в Азовському – один

У Чорному морі перебувають 16 ворожих кораблів, в Азовському – один 15.09.2023 09:08 Укрінформ Російські окупаційні війська активно розгортають корабельне угрупування в Чорному морі, аби збільшити місце для маневру. Наразі в Чорному морі перебуває 16 кораблів, в Азовському – 1.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" зазначила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

«Бачимо, що вони ширше розгортають корабельне угруповання. Навпаки їм не спокійно в бухтах. Вони намагаються зайняти максимально розгалужену систему розташування в акваторії Чорного моря, максимально отримати місце для маневрів, тому що розуміють, що в затислих умовах бухти буде маневрувати неможливо і ураження ймовірніше. Зараз корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 17 одиниць: 16 – в Чорному морі, 1 – в Азовському. І в Чорне море виведений той самий «Циклон» який номінально є носієм ракет, але ми не фіксували його застосування як ракетоносія», – повідомила Гуменюк.

Вона додала, що потенційний залп такого ракетного комплексу становить 8 ракет типу «Калібр», тому треба бути готовими до того, що ворог може вдатись до відчайдушного кроку і застосувати корабель, який не пройшов офіційних випробувань.

Також Гуменюк відзначила, що ворог продовжує погрози цивільним судам, про що свідчать радіоперехоплення та спроби загарбників висадитись на торгівельні судна.

«Ми спостерігаємо дуже велику активність тактичної авіації, зокрема, в напрямку від Криму до острова Зміїний, в тому числі з агресивними випадами типу скидання керованих авіаційних бомб по морських транспортних шляхах. Це міжнародна навігація, це навколо Зміїного відбувається концентрація навігаційних транспортних маршрутів, рекомендованих шляхів і відповідно всі судна використовують саме ці маршрути, вони прокладені на картах. А росіяни таким чином, скидаючи керовані авіабомби, посилюють мінну небезпеку», – наголосила Гуменюк.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Росія тримала у Чорному морі на бойовому чергуванні вісім кораблів, ракетоносіїв серед них не було.

Чорне море Азовське море Корабель

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *