Столтенберг наполягає на підвищенні ролі НАТО у координації військової допомоги для України

Столтенберг наполягає на підвищенні ролі НАТО у координації військової допомоги для України 27.05.2024 14:59 Укрінформ Від початку російського військового вторгнення союзники по НАТО надали Україні безпрецедентну військову допомогу, але того, що вже зроблено, недостатньо. Саме тому союзники під час саміту у Вашингтоні мають погодити більш сталу та передбачувану багаторічну систему підтримки України, із збільшенням координуючої ролі Альянсу у цьому процесі.

Про це сьогодні у Софії під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Болгарії Дімітаром Главчевим (Dimitar Glavchev) заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я закликаю всіх союзників, у тому числі – Болгарію, – робити більше, зробити нашу допомогу навіть більш сталою, скоординованою та більш передбачуваною. З цієї причини я підтримав підвищення ролі НАТО в координації безпекової допомоги та тренування для України. Я очікую, що під час зустрічі у Вашингтоні всі союзники погодяться з роллю НАТО в такій координації. Це забезпечить більшу відповідальність, передбачуваність та платформу високого рівня для розподілу навантаження між країнами-союзницями», – сказав Столтенберг.

Він зауважив, що така підтримка Альянсу на адресу України має бути більш інституційною та передбачати багаторічні фінансові внески від країн-союзниць, щоб ефективно підтримувати Україну зараз та у більш віддаленій перспективі.

«Нашим інтересам з безпеки відповідає – підтримати Україну, забезпечити її перемогу як суверенної незалежної держави. Ми очікуємо, що лідери країн НАТО погодять більш значну роль НАТО для підтримки України. Саме тому я запропонував більш потужні фінансові внески для України на наступні роки», – додав Столтенберг.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків союзників на суму $100 мільярдів протягом п’яти років для України у межах пакета, який лідери Альянсу мають підписати в липні у Вашингтоні.

Фото: gdpr-info.eu

НАТО Столтенберг Україна допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *