Росіяни вимикають на суднах систему ідентифікації, щоб вивозити награбоване – ВМС

Росіяни вимикають на суднах систему ідентифікації, щоб вивозити награбоване – ВМС 11.03.2024 11:31 Укрінформ Росіяни вимикають на деяких своїх суднах систему ідентифікації, щоб вивозити з території України награбоване і незаконно використовувати офіційно закриті українські порти.

Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«На деяких своїх суднах росіяни, щоб грабувати окуповані території, вивозити звідти метал, збіжжя тощо, вимикають систему ідентифікації, і їх просто не видно в морі. Чи фіксується це? Так, звісно. Чи робляться висновки? Так, звісно», – зазначив Плетенчук.

При цьому він зауважив, що основним моментом у цьому питанні є також використання росіянами портів, які офіційно закриті, і відповідно їх відвідування, користування цими портами заборонено.

«Результат – потрапляння цих російських суден під санкції. Санкції ці розповсюджуються не лише на українські порти, ці санкції росіяни можуть отримати і в інших портах. Тому вони використовують деякі судна, щоб безпосередньо вивозити з Маріуполя, Бердянська награбоване, перевантажуючи це у своїх офіційних портах, а звідти вже іншими суднами везти далі», – пояснив Плетенчук.

Як повідомляв Укрінформ, Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

Порт Росія ВМС України Корабель

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *