Жінок слід призивати і створювати з них бойові підрозділи – морська піхотинка

Жінок слід призивати і створювати з них бойові підрозділи – морська піхотинка Станція Краматорськ 12.03.2024 19:32 Укрінформ Жінок, так само як і чоловіків, треба призивати до лав ЗСУ та створювати жіночі бойові підрозділи.

За це в черговому випуску проєкту «Станція Краматорськ» висловилася бойова медикиня, морська піхотинка й поетеса Ярина Чорногуз.

«Я – велика прихильниця мобілізації жінок. Більше того, я вважаю, що в нас жорстким відбором має бути створено жіночий бойовий підрозділ. Не обов’язково це має бути батальйон, можна почати з роти. Якщо це запрацює, то можна буде потім масштабувати», – сказала Чорногуз.

Вона вважає, що жінки також мають підлягати обов’язковій мобілізації відповідно до потреб армії та проходити відбір на відповідність військовій посаді.

«Оскільки війна стає дедалі більш технологічною, будь-яка мотивована жінка, яка хоче брати участь в очищенні нашої території від окупантів, може, наприклад, бути пілотом або штурманом дронів. Якщо вона водить машину, працює з ноутом і взагалі нормально почувається з технікою, то вона може опанувати, наприклад, цю професію. Або бойовий медик взводу – тут потрібна «фізуха» (фізпідготовка – ред.), не боятися крові, велика відповідальність і ретельність», – сказала військова.

На її думку, деякі жінки не поступаються чоловікам у фізичній і моральній витривалості та навіть перевершують їх у цьому.

«Є жінки, які фізично і морально витягнуть те, чого не зможуть деякі навіть сильніші чоловіки. Я не кажу, що це статистика, але такі жінки є, і вони мають право потрапити на посади (військові – ред.), які хочуть», – вважає морська піхотинка.

Водночас, за її словами, у підрозділах, де служать жінки, до виконання бойових завдань частіше залучають чоловіків. Щоб усунути цю конкуренцію, слід створювати суто жіночі бойові підрозділи, вважає Чорногуз.

«Якщо жінка й чоловік приходить, наприклад, на посаду кулеметника, будь-який командир візьме чоловіка через його фізичну силу. Жіночий бойовий підрозділ позбавить ось цієї конкуренції щодо фізо (фізпідготовки – ред.). Жінки не конкуруватимуть з чоловіками за кількістю м’язів, вони будуть всі рівні і працюватимуть у своєму темпі. Це буде повільніший, ніж у чоловіків темп. Але це темп. На війні не так важлива швидкість, як ретельність, підготовка і точність», – пояснює військова.

Берет морської піхотинки Чорногуз отримала у 2021 році, до цього служила за контрактом і була волонтеркою батальйону «Госпітальєри». Брала участь у боях за Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасну та Бахмут.

Ярина Чорногуз є авторкою двох поетичних збірок. За книгу поезій «[dasein: оборона присутності]» її удостоєно Шевченківської премії.

Проєкт «Станція Краматорськ» – це серія інтервʼю з військовими. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя, а також дати відповіді на основні фейкові російські ІПСО на тему армії та війни в Україні.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення РФ.

Війна Морпіхи Війна з Росією «Станція Краматорськ»

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *