Які фактори впливають на ситуацію на фронті

Які фактори впливають на ситуацію на фронті 18.03.2024 11:30 Укрінформ Чому без сучасних інструментів війни важко чекати суттєвих змін на фронті – погляд генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка

Російський тоталітарний режим довго готувався до повномасштабного вторгнення в Україну. Накопичивши значні ресурси, Кремль, після невдалого бліцкригу навесні 2022-го, зміг перелаштуватися на довгу та виснажливу війну. Ресурси фонду національного добробуту РФ, куди ворог системно відкладав нафтодолари, тепер реінвестують у ВПК. Їхні військові заводи нині працюють значно інтенсивніше, ніж до війни.

Водночас європейські виробники озброєння та техніки після завершення «холодної війни» впродовж тривалого часу не отримували великих замовлень. Окрім росіян, ніхто не готувався до довготривалих війн. Оборонна промисловість України та наших західних партнерів не була розрахована на безпрецедентну інтенсивність бойових дій в Україні впродовж більше двох років війни на величезній лінії фронту. А розгін виробництва, розгортання нових потужностей – процес не одномоментний. Війна Росії в Україні –  наймасштабніша з часів Другої світової війни і потребує величезних ресурсів.

Після двох років повномасштабної війни росіяни мають ще значну військову потугу. І це при тому, що їхні запаси зброї швидко вичерпуються через величезні втрати на полі бою. З моменту останньої зустрічі в форматі «Рамштайн» (з 14 лютого минуло трохи більше ніж місяць) Сили оборони України знищили 12 російських винищувачів-бомбардувальників, один А-50, понад 350 танків та майже тисячу ББМ противника. Але, незважаючи на величезні втрати на полі бою, у росіян залишається суттєва перевага у кількості озброєння та техніки завдяки запасам зразків ОВТ радянського виробництва. Так, Сили оборони України від початку широкомасштабного вторгнення знищили понад 10600 (!) артилерійських систем росіян. Але це – менше ніж половина від їхніх запасів.

КОЗИРІ РОСІЯН

Росія оцінила нинішні виробничі можливості України та країн союзників і використовує свою перевагу у боєприпасах, фактично не зменшуючи інтенсивності вогню. Від початку 2024 року перевага в артилерійському вогні вздовж лінії фронту становить 7:1 на користь ворога. У Кремлі розраховують, що їм вистачить снарядів для домінування на полі бою ще на тривалий час. Цей вогневий вал забезпечують не лише російські заводи. Північнокорейський режим допомагає росіянам з озброєнням у значній кількості.

Російська бойова авіація домінує у небі. Ворожі винищувачі активно застосовують по наших позиціях на лінії бойового зіткнення та прифронтових районах керовані авіаційні бомби. Від початку поточного року (за 77 діб) літаки противника скинули на наші позиції понад 3500 авіабомб, що у 16 разів більше порівняно з 2023-м.

Переламати домінування росіян у повітряній війні мають довгоочікувані F-16, що підвищить можливості Сил оборони України на землі. Але наразі ситуація така, що у нас ще немає F-16, а запаси боєприпасів певних номенклатур падають до критичного рівня. Ці та інші фактори ускладнюють Силам оборони України виконання завдань з відсічі агресору.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *