Глава МЗС Болгарії погодилась сформувати новий уряд

Глава МЗС Болгарії погодилась сформувати новий уряд 18.03.2024 17:22 Укрінформ Міністр закордонних справ Болгарії та член правоцентристської партії ГЕРБ Марія Габріель погодилася у понеділок сформувати новий уряд після відставки прем'єр-міністра Ніколая Денкова на початку березня.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Відставка Денкова відкрила шлях до того, щоб партія ГЕРБ очолила уряд протягом дев'яти місяців, як було погоджено після минулорічних виборів.

«Я приймаю цей мандат з почуттям відповідальності, оскільки Болгарія потребує стабільності», – заявила журналістам Габріель.

Вона також повідомила, що партія «Ми продовжуємо зміни» попросила 24 години на обговорення деталей. «Я сподіваюся, що протягом наступних 24 годин ми завершимо угоду, у нас немає розбіжностей щодо пріоритетів країни», – сказала вона.

ГЕРБ та прозахідний блок на чолі з «Ми продовжуємо зміни», який представляє Денков, домовилися торік, що Габріель займе пост прем'єр-міністра на ротаційній основі, після того, як Денков завершить свій дев'ятимісячний термін.

Раніше цього місяця партія ГЕРБ заявила, що Габріель повинна зберегти свою посаду глави МЗС, поки вона буде прем'єр-міністром Болгарії, і запропонувала ротацію кожні 15 місяців замість дев'яти місяців.

На виборах у квітні минулого року ГЕРБ посіла перше місце, отримавши 69 місць у 240-місному парламенті. Блок на чолі з "Ми продовжуємо зміни" отримав 64 місця.

Як повідомляв Укрінформ, 5 березня прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков подав заяву про відставку свого уряду, на день раніше від запланованого терміну в рамках узгодженої раніше ротації.

Болгарія Уряд Відставка

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *