
Розвідники встановили місцезнаходження біля Лимана тіл ще двох громадян Кенії, що билися на стороні РФ Фото 06.02.2026 14:38 Укрінформ Воїни Головного управління розвідки Міністерства оборони України знайшли поблизу Лимана Донецької області останки ще двох громадян Республіки Кенія, які вели бойові дії на боці армії РФ.
Як інформує Укрінформ, про це заявило ГУР.
Мова йде про Омбворі Деніса Баґаку, 30.01.1987 року народження, та Вахоме Сімона Ґітіту, 21.05.1991 р.н.

Їхні останки знайшли неподалік від тіла ще одного знищеного кенійського найманця Клінтона Ньяпара Моґеси.

Раніше ГУР довело до відома, що на одній з позицій російських військ розвідники виявили тіло громадянина Республіки Кенія Клінтона Ньяпара Могеси 1997 року народження.
"Всіх трьох кенійців ― Баґаку, Ґітіту та Моґесу ― заманили на війну Росії проти України в Катарі, де вони працювали в охоронних компаніях з хорошим стабільним заробітком, але вирішили обміняти своє життя на московські обіцянки більших і швидких коштів", – відзначили в ГУР.
27 вересня 2025 року Баґака і Моґеса прибули в Росію ― до пункту відбору на контрактну службу, розташованого в місті Ярославль. Ґітіту приєднався до них через місяць ― 28 жовтня.
Одну з головних ролей у подальшій відправці кенійців на смерть відіграв громадянин Киргизстану Саліжан Уулу Алмамбет, вказали в ГУР. Він виконував функцію довіреної особи найманців. Зокрема Алмамбет у Ярославлі завірив від імені Баґаки, Ґітіти та Моґеси контракти з російською армією, а також отримав контроль над їхніми банківськими рахунками.
З Ярославля завербованих громадян Кенії росіяни переправили на полігон “Погоново” під містом Воронєж, в/ч №11097.
"Цей полігон росіяни застосовують для прискореної військової підготовки та перекидання новобранців до підрозділів армії, які безпосередньо здійснюють бойові дії. В межах вказаної військової частини сформовано “штрафбат”, куди зараховують в’язнів, спійманих дезертирів, хронічних алкоголіків та наркозалежних, а також іноземних найманців", – повідомили в ГУР.
Баґака, Ґітіта та Моґеса опинилися у “штрафбаті”, чий особовий склад, згідно зі свідченнями російських військовополонених, росіяни застосовують для бойових завдань “в один бік”.
Після нетривалої підготовки на “Погоново” трьох африканців відправили на Донбас ― штурмувати Лиман.
"Під час пересування так званою “кіллзоною” всіх трьох найманців знешкодили Сили оборони України ― перший же бій став для кенійців останнім. Показово, що російські командири не зробили жодних спроб підтримки чи евакуації найманців з поля бою", – зазначили в ГУР.
"Історія Баґаки, Ґітіту та Моґеси ― черговий доказ справжнього відношення держави-агресора Росії до іноземців в окупаційній армії. Для Москви ― це дешевий людський ресурс, який можливо безкарно “спалювати” під час кривавих штурмів злочинної війни проти України. Швидка смерть найманців ― це також нагода для ділків у “погонах” та вербувальників роздерибанити “гробові”, як, ймовірно, трапилось і в історії зі знищеними трьома африканцями", – додали в ГУР.
ГУР закликає іноземних громадян не їздити до РФ та уникати будь-якої праці на території Росії.
"Поїздка в Росію — це реальний шанс опинитися у штурмовій роті без навчання і шансу врятуватись", – наголосили в ГУР.
Як передавав Укрінформ, Сили оборони України зліквідували у Донецькій області громадянина Республіки Кенія, який воював на боці російської армії.
Фото:ГУР
Розвідка Війна Війна з Росією
