Запуск Starship – зв’язок з кораблем було втрачено

Космічний корабель SpaceX втрачено при поверненні на Землю

© Скріншот Youtube Загалом випробувальний політ виявився успішним.

Призначена для відправки астронавтів на Місяць і далі ракета Starship компанії SpaceX з третьої спроби у четвер завершила майже весь тестовий політ у космос, однак була знищена під час повернення на Землю після того, як пролетіла найбільшу відстань, ніж будь-коли раніше, пише Reuters.

Під час прямої інтернет-трансляції польоту коментатори SpaceX повідомили, що центр управління польотом втратив зв’язок із космічним кораблем під час його входження в атмосферу на гіперзвуковій швидкості. Апарат наблизився до запланованого мсця падіння в Індійському океані приблизно через годину після запуску з південного Техасу.

Через кілька хвилин SpaceX підтвердила, що космічний корабель був втрачений — імовірно, згорів, розпався на частини під час входу в атмосферу, або впав у море.

З незрозумілих причин SpaceX вирішила пропустити одну з основних цілей тестового польоту — спробу повторного запуску одного з двигунів Raptor корабля Starship під час його руху на низькій орбіті. Цей етап вважається ключовим для майбутнього успіху.

Проте, виконання багатьох запланованих польотних завдань Starship стало важливою віхою у розвитку космічного корабля, що має вирішальне значення для успіху заснованої Ілоном Маском у 2002 році компанії SpaceX з запуску супутників, а також для місячної програми NASA.

Керівник NASA Білл Нельсон привітав SpaceX з успішним випробувальним польотом у заяві, розміщеній на платформі соціальних мереж X (раніше Twitter).

Двоступеневий космічний корабель Starship злетів зі стартового майданчика компанії Starbase поблизу села Бока-Чіка на узбережжі Мексиканської затоки в Техасі. Розгінний блок Starship піднявся на пікову висоту 145 миль (234 км).

Космічний корабель значно перевершив два своїх попередніх досягнення, обидва з яких завершились вибухами через кілька хвилин після запуску. Компанія заздалегідь визнала високу ймовірність того, що цей політ може так само завершитися падінням корабля до того, як буде виконаний профіль місії.

Представники SpaceX заявили, що планують провести ще щонайменше шість випробувальних польотів Starship цього року, за умови отримання дозволу регуляторних органів.

Маск розраховує, що Starship допоможе йому досягти своєї мети – створити великий багатоцільовий космічний корабель наступного покоління, здатний відправляти людей і вантажі на Місяць наприкінці цього десятиліття, а в перспективі — і на Марс.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *