В Україні зросла частка інтелектуального продукту в експорті – 4% від ВВП

Частка експорту ІТ-індустрії у ВВП України складає 4% – скільки в Європі 

© pixabay.com Найбільше експортується послуг для аграрної індустрії

Частка експорту українських ІТ-послуг у ВВП становить 4%. Це дещо менше показників 2022 року – 4,6%, проте значно більше ніж довоєнний показник 2013 року – 0,7%. Про це говориться у дослідженні IT-ринку в Україні від IT Ukraine Association. Для порівняння – відповідні показники в Індії – 2,8%, у Чехії – 1,8%, у Польщі – 1,8%, в Бразилії – 0,2%.

В яких галузях є успішним ринок IT-послуг з України?

Ринок IT-послуг з України є успішним у різних галузях, проте найбільшу частку складає підтримка аграрної галузі – 43%. Інші експортні ІТ-галузі:

  • комп’ютерні послуги – 13,2%
  • дорогоцінні метали та супутні товари – 7,6%
  • транспорт – 7,2%;
  • мінеральні продукти –  4,4%;
  • машини, обладнання, оптична апаратура – 4,1%;
  • інше – 20,4%.

IT Ukraine Association

За підсумком перегляду поточного ринку, в Україні налічується 2150 діючих ІТ-компаній та 2600 стартапів. Кількість IT-сегменту фізично скоротилась на 3,1%, проте кількість сплачених податків від індустрії зросла на 11,5%

Щодо цифровізації послуг – вже оцифровано 490 державних послуг, які доступні онлайн. У 2023 році таким послугами скористалось хоча б один раз 64% українців.

Як повідомлялось раніше, в Україні продовжують цифровізувати всі процеси, пов’язані з будівництвом. Зокрема створюється Єдиний державний реєстр адрес, що буде одним з базових і ввійде у комплекс електронних реєстрів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва – ЄДЕССБ, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Додатково буде створений Реєстр адміністративно-територіальних одиниць та Реєстр будівель та споруд.

Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі, споруди та їх адреси, дозволить використовувати ці дані для прозорого та підзвітного планування відбудови, вважають в Міністерстві. Реєстр поступово наповнюється верифікованими даними, які є у громад, що вже підключені до тестової версії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *