Прикраси держави Кангюй – у Казахстані знайшли унікальні золоті сережки – фото

Археологи знайшли унікальні золоті прикраси держави Кангюй

Сережки відносяться до періоду держави Кангюй © 24.kz Їхній вік оцінюється у дві тисячі років.

Вчені з Центру археології Південно-Казахстанського педагогічного університету імені Озбекалі Жанібекова провели розкопки трьох курганів могильника Толебайтобе. В результаті їм вдалося виявити знахідки, що належать до періоду існування держави Кангюй і демонструють розвинене ювелірне мистецтво того часу, повідомляє Astana Times.

Зокрема, вчені виявили ювелірні вироби, які були виконані найтоншими методами виготовлення. Крім того, вдалося виявити також глеки, наконечник стріли для птахів, золоті сережки у формі місяця, прикрашені дорогоцінними каменями, та багато іншого.

«Це дві унікальні сережки. Вони є шедевром ювелірного мистецтва держави Кангюй. Звичайно, подібні прикраси, виконані в так званому золото-бірюзовому, поліхромному стилі, характерні для сарматсько-канджуського світу. Подібні технології використовувалися на Заході, у грецьких містах, у пізній Римській імперії, у сарматських колах. І їх було знайдено тут», — заявив Алєксандр Подушкін, професор Південно-Казахстанського педагогічного університету імені Озбекалі Жанібекова.

В одному з курганів археологи також виявили бронзове дзеркало періоду династії Хань. Воно належало знатній жінці та свідчило про її високий статус. Дзеркало круглої форми, з отвором у центрі та прикрашене вісьмома арками.

Знахідки вказують на те, що держава Кангюй була пов’язана з могутніми імперіями Риму, Візантії, Кушана та Китаю, тобто вона вела торгівлю на Великому шовковому шляху. Поховання датуються другою до нашої ери – четвертим століттям нашої ери.

За словами Подушкіна, ці артефакти будуть передані до Національного музею Казахстану.

Раніше археологи виявили в доісторичному поселенні Дікілі-Таш на півночі Греції найдавніші зразки вина, відомі в Європі. Вони датуються 4300 роком до нашої ери і розходяться з існуючими уявленнями про життя під час неоліту.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *