Магнітні бурі 2024 – прогноз може стати точнішим завдяки новому відкриттю

Прогнози магнітних бур можуть стати точнішими: вчені відкрили новий факт про Сонце

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Дослідники розробили нові моделі взаємодії магнітного поля Сонця та потоку плазми, яка змінюється протягом 11-річних циклів.

Нове дослідження міжнародної групи вчених показало, що магнітне поле Сонця виникає набагато ближче до його поверхні, ніж вважалося раніше, і це відкриття може покращити прогнози магнітних бур, пише Associated Press.

Попередні розрахунки показували, що корінь процесу знаходиться на глибині понад 209 тисяч кілометрів під поверхнею Сонця. Нове дослідження змінило це число на 32 тисячі.

Інтенсивна магнітна енергія Сонця є джерелом спалахів та вивержень плазми, відомих як корональні викиди маси. Спрямовані на Землю, вони можуть запускати приголомшливі полярні сяйва, але при цьому викликати магнітні бурі та порушувати роботу електрики і радіохвиль.

“Ми досі недостатньо добре розуміємо Сонце, щоб робити точні прогнози космічної погоди”, – заявив провідний автор дослідження Джеффрі Васіл з Единбурзького університету.

Результати дослідження “стануть важливим кроком на шляху до остаточного вирішення” загадкового процесу, відомого як сонячне динамо, додав співавтор Деніел Лекоанет із Північно-Західного університету.

До слова, магнітна буря, яка викликала яскраві полярні сяйва на Землі на початку травня, була настільки сильною, що її наслідки відчувалися навіть на дні океану.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *