Двигуни Rolls-Royce планують перевести на ядерне паливо

Rolls-Royce підписав контракт на $19 млн для випробування ядерних мініреакторів

© Rolls-Royce Малі модульні реактори називають майбутнім чистої енергетики.

Британський автовиробник Rolls-Royce підписав із Шеффілдським університетом контракт на суму 15 мільйонів фунтів стерлінгів ($19 млн) для випробування технологій виробництва малих модульних реакторів (ММР / SMR), пише The Telegraph.

Спочатку Rolls-Royce витратить 2.7 мільйона фунтів стерлінгів на виробництво трьох прототипів модулів до кінця цього року. У разі успіху компанія витратить понад 15 мільйонів фунтів стерлінгів на створення прототипів кожного з 15 типів модулів, які будуть потрібні в готовому ММР.

«Малі модульні реактори – це майбутнє ядерних технологій та ключ до чотирикратного збільшення ядерної потужності Великої Британії до 2050 року в рамках найбільшого розширення за 70 років. Завод з виробництва ММР вартістю кілька мільйонів фунтів буде фантастичним для Шеффілда», – прокоментувала міністр енергетики Клер Коутіньо.

ММР вважаються «геймченджерами» в атомній галузі через їхню модульну конструкцію. Їх можна будувати швидше, ніж традиційні атомні електростанції, а також значно дешевше.

Раніше в Rolls-Royce заявляли, що кожен ММР має коштувати близько 2 мільярдів фунтів стерлінгів і генеруватиме близько 470 мегават (МВт) електроенергії. Для порівняння, вартість атомної електростанції Hinkley Point C зараз оцінюється в 35 мільярдів фунтів стерлінгів, а потужність складає 3.3 гігавата. Згідно з поточними прогнозами, кожні 100 МВт електроенергії, що виробляється ММР, будуть поставлятися менш ніж за половину вартості еквівалентної електроенергії, що надходить із Хінклі.

 склав список варіантів місць

Для будівництва модулів Rolls-Royce розглядає такі локації як Міжнародний парк передових виробництв у Сандерленді, Teesworks у Редкарі та промисловий парк Gateway у Дісайді.

Раніше вчені довели можливість створення варп-двигунів , які теоретично можуть забезпечити рух машини зі швидкістю світла.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *