
Україна з 1 вересня перейде на новий стандарт електронного підпису 27.06.2026 01:49 Укрінформ Повне впровадження нового стандарту криптографічного захисту «Купина» відбудеться 1 вересня 2026 року.
Про це поінформувало Міністерство цифрової трансформації, передає Укрінформ.
«Надаємо додатковий час розробникам для оновлення програмного забезпечення, а компаніям — для перевірки функціонування систем з оновленим алгоритмом криптографічного захисту «Купина». Повноцінне впровадження державного стандарту буде здійснено вже 1 вересня 2026», – зазначається у повідомленні.
Як пояснили у відомстві, деяким розробникам інформаційних систем потрібен додатковий період для налаштувань. А вже з 1 вересня 2026 року всі нові сертифікати КЕП система формуватимуть виключно за новим, значно надійнішим алгоритмом.
Водночас старі КЕП функціонуватимуть до завершення терміну дії їхніх сертифікатів. Немає потреби терміново перевипускати ключі. Всі документи, засвідчені підписом раніше, повністю зберігають свою юридичну силу.
Системи будуть використовувати попередні алгоритми для верифікації вже створених документів, а нові операції поступово перейдуть на «Купину».
У Мінцифри рекомендують компаніям та розробникам перевірити, чи підтримує їхнє програмне забезпечення роботу з новим стандартом «Купина».
Водночас для пересічних користувачів процес міграції інфраструктури буде абсолютно непомітним.
Як повідомлялося, Україна отримала доступ до Резерву кібербезпеки ЄС. Це сприятиме залученню провідних європейських фахівців з кіберзахисту у разі масованих атак на державні системи чи критичну інфраструктуру.
Мінцифри Цифровізація
