Україна одержить 1,5 мільйона євро для допомоги медіа та громадським організаціям

Україна отримає €1,5 мільйона на підтримку медіа та громадських організацій 27.06.2026 12:54 Укрінформ Під час Конференції з відновлення України, що відбулася у Гданську, Інститут висвітлення війни та миру, за підтримки Норвезького агентства з розвитку співробітництва, анонсував виділення 1,5 мільйона євро для допомоги українським медіа та організаціям громадянського суспільства в період 2026-2027 років.

Цю інформацію поширила пресслужба Міністерства культури, повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що про новий пакет фінансової допомоги було оголошено під час панельної дискусії під назвою “Відновлення під атакою: захист довіри, медіа та прозорості від когнітивної війни росії”. У цій дискусії брала участь віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики та міністерка культури України Тетяна Бережна.

Дискусія була присвячена питанням протидії інформаційним загрозам, наданню підтримки незалежним засобам масової інформації та зміцненню довіри в суспільстві в умовах повномасштабної війни. У Міністерстві культури підкреслюють, що вперше в історії Ukraine Recovery Conference відбулася окрема дискусія, присвячена медіа, саме в контексті безпекових викликів. Згідно з повідомленням, виділені кошти будуть спрямовані на підвищення стійкості медіа, розвиток незалежної журналістики та підтримку демократичних інституцій України.

“Росія здійснює фізичні атаки на Україну — ракетами, дронами, завдаючи ударів по містах та інфраструктурі. Одночасно з цим вона веде інформаційну війну, намагаючись підірвати віру в державу, демократичні інституції, у процес відновлення. Тому прозорість, потужні незалежні медіа, журналістські розслідування, медіаграмотність є ключовими компонентами нашої стійкості”, — наголосила Тетяна Бережна.

Міністерка зазначила, що, незважаючи на війну, Україна продовжує зміцнювати свої демократичні інститути.

“У 2026 році ми піднялися на 55-те місце у Світовому індексі свободи преси. Це значний прогрес — плюс 51 позиція порівняно з 2022 роком. Особливу увагу приділяємо безпеці журналістів. Від початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла понад 950 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 132 медійники загинули, 15 з них — виконуючи професійні обов’язки. Щонайменше 26 цивільних журналістів досі перебувають у російському полоні”, — нагадала вона.

Глава Міністерства культури також додала, що Росія одночасно проводить військові операції та веде когнітивну війну, прагнучи підірвати довіру до держави, демократичних інститутів та самого процесу відновлення України. Тому, за її словами, прозорість, незалежна журналістика, журналістські розслідування та розвиток медіаграмотності є невід’ємними елементами національної стійкості.

У панельній дискусії також взяли участь міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаш Семоняк, виконавчий директор Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) Ентоні Джон Максвелл Борден, генеральний директор організації “Репортери без кордонів” (RSF) Тібо Бруттен, європейська комісарка з питань стартапів, досліджень та інновацій Катерина Захар’єва, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування злочинів Російської Федерації проти журналістів Євгенія Кравчук, депутатка Сейму Республіки Польща Йоанна Клюсік-Ростковська. Модератором дискусії виступив Лаурінас Вайчюнас.

Як інформував Укрінформ, на Міжнародній конференції з відновлення України (URC 2026) у Гданську було підписано понад 30 угод на суму понад 1,5 мільярда євро, що стосуються проєктів з відбудови України.

Фото: Мінкульт

Бережна Медіа Конференція з відбудови

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *