
Протягом 2025 року на прокурорів надійшло майже 1300 скарг, 39 посадовців звільнили 02.04.2026 06:48 Укрінформ Впродовж 2025 року до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів надійшло 1296 нарікань на скоєння прокурорами дисциплінарних порушень, за підсумками розгляду яких прийнято 402 рішення про відкриття дисциплінарних проваджень. Відповідну інформацію було оприлюднено у звіті ОГП для засобів масової інформації, повідомляє Укрінформ. «У 2025 році до КДКП надійшло 1296 дисциплінарних нарікань щодо вчинення прокурорами дисциплінарних порушень, за результатами розгляду яких було ухвалено 402 рішення про початок дисциплінарного провадження, а також 894 рішень про відмову у порушенні дисциплінарного провадження через відсутність у дисциплінарних наріканнях чітких відомостей про наявність ознак дисциплінарного порушення прокурора», – зазначено в повідомленні. За підсумками дисциплінарного провадження КДКП винесла 172 рішення відносно 174 прокурорів, включно зі скаргами 2024 року. Щодо 91 прокурора провадження припинили, відносно 83 прокурорів наклали дисциплінарні покарання. Зокрема, 25 прокурорів отримали догани, 18 отримали річну заборону на переміщення до органів вищого рівня чи призначення на керівні посади, 39 прокурорів було звільнено з посад. Окрім того, на 49 прокурорів наклали стягнення за систематичний чи одноразовий грубий зрив правил професійної етики. Як інформував Укрінформ, у Київській області виявили двох прокурорів Броварської окружної прокуратури, яких підозрюють у вимаганні у підприємця 50 тисяч доларів за «вирішення питання» щодо нібито загрози арешту земельних ділянок. Прокурори Офіс генпрокурора Розслідування
