Список нематеріальної культурної спадщини поповнився трьома елементами – Мінкульт

КИЇВ. 31 липня. УНН. До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додались Буковинський урочистий вінок з ковилою, обряд приготування зливаної каші та технологія приготування обрядового напою «Варена» в селі Боромля, йдеться в наказі Мінкульту, передає УНН.

Деталі

Список Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України в галузі “Звичаї, обряди, святкування;Традиційні ремесла” поповнився трьома елементами.

Буковинський урочистий вінок з ковилою традиційний для Чернівецької області. Обряд приготування зливаної каші пішов з Дніпропетровщини. Технологія приготування обрядового напою “Варена” пішла з села Боромля Охтирського району на Сумщині. 

Щоб забезпечити охорону елементам нематеріальної культурної спадщини у відомстві рекомендували громаді у термін до 15 вересня 2023 року подати до Мінкульту план їх охорони на 1-5 років, розроблений з широким залученням громади носіїв та зацікавлених організацій. В ньому врахувати, що це жива спадщина, динамічна та постійно змінювана, у заходах з охорони слід уникати консервації чи заморожування прояву, зазначили в міністерстві, у плані охорони необхідно передбачити заходи передачі не тільки знань і навичок носіїв, а й функцій, цінностей і значення елементів.

А У випадку з технологією приготування обрядового напою «Варена» в селі Боромля у відомстві закликали громаду звернути увагу на те, що “елемент потребує термінової охорони, тому в заходах слід окремо зосередитись на освітніх заходах”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада відправила у відставку міністра культури Ткаченка

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *