Офіс уповноваженого розпочав перевірку цін на електроенергію в новобудовах.

Офіс омбудсмена розпочав відстеження тарифів на електроенергію в новобудовах 28.06.2026 01:42 Укрінформ Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розпочав моніторинг ситуацій, коли мешканці новобудов стикаються з труднощами у забезпеченні електропостачання або переплачують за комерційними тарифами.

Про це омбудсмен повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

"Тисячі українців у новобудовах по всій країні досі перебувають у подібній пастці: між забудовниками та енергетичними компаніями, часто переплачуючи за комерційними тарифами. Офіс омбудсмена вже розпочав масштабний моніторинг у Києві, Київській області, Дніпрі, Одесі та Львові. Наступним кроком будуть суттєві зміни на законодавчому рівні. Я готую пропозиції для уряду. Адже комерційні інтереси бізнесу не можуть перевищувати базові права українців", – зазначив він.

Зокрема, Лубінець розповів, що у новобудові в Києві мешканці 169 квартир "опинилися фактично заручниками забудовника", який не виконав технічні умови та залишив будинок на "тимчасовому" підключенні, через що багатоповерхівку відключили від мережі.

За словами омбудсмена, він отримав звернення від голови ОСББ щодо цієї ситуації. Після втручання електропостачання було відновлено. Лубінець додав, що люди знову мають світло, але проблема має системний характер.

Як повідомляв Укрінформ, Дмитро Лубінець звернувся до віцепрем’єра з відновлення – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби з вимогою перевірити законність додаткових нарахувань за теплопостачання, які мешканці Києва отримали у червневих платіжках.

Фото Укрінформу можна придбати тут

Електроенергія Омбудсмен Тариф Дмитро Лубінець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *