На півночі Перу знайшли 4000-річну стіну, яка може бути залишками стародавнього храму

КИЇВ. 25 серпня. УНН. Археологи виявили на півночі Перу стіну, вік якої перевищує 4000 років. На їхню думку, це могла би бути частина церемоніального храму, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

За словами археолога Ферен Кастілло, керівника дослідницького проекту в прибережному регіоні Ла-Лібертад, що на півночі Перу, на стіну вперше натрапили фермери у 2020 році під час збору врожаю, що спонукало до тривалих розкопок і роботи над визначенням її походження. На думку археологів, стародавня поліхромна стіна має вік понад 4000 років і могла бути частиною церемоніального храму.

“Через три роки ми розпочали нову процедуру, результати якої показали нам її вік. Сьогодні ми впевнені, що це будівля, збудована в докерамічний період (початковий період андських цивілізацій) між 4000 і 4500 роками тому”, – заявив експерт цього тижня.

Залишки стародавньої будівлі були виявлені в долині Віру, приблизно за 480 км на північ від столиці Перу Ліми.

За оцінками, висота стіни становить близько трьох метрів і являє собою трикутні геометричні лінії з випадковими відтінками червоного і жовтого, додав Кастілло.

“Найважливіша секція повинна була бути докерамічним храмом з вогнищем у центрі, яке ми, імовірно, зможемо розкопати пізніше”, – сказав він.

Доповнення

На півночі Перу розташовані стародавні церемоніальні комплекси, такі як Карал, якому близько 5000 років, і таємничі гігантські лінії Наска, накреслені в пустелі понад 1500 років тому, в регіоні Іка.

Найважливішим археологічним центром Перу є руїни Мачу-Пікчу, розташовані в регіоні Куско, що є залишком імперії інків, яка домінувала на півдні континенту 500 років тому і простягалася від південного Еквадору та Колумбії до центрального Чилі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський історик знайшов могили лицарів-тамплієрів

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *