Кабінет Міністрів виділив 6,6 мільярда гривень додаткової субвенції для оплати праці педагогів та соціальних працівників.

Уряд виділив ₴6,6 мільярда додаткової дотації на оплату праці освітян та соціальних працівників 25.06.2026 09:38 Укрінформ Кабінет Міністрів прийняв розпорядження щодо розподілу 6,6 млрд грн додаткової дотації між місцевими бюджетами, призначеної для виплати підвищених посадових окладів працівникам бюджетної сфери, які набули чинності з 1 січня 2026 року.

Про це інформує Міністерство фінансів України, повідомляє Укрінформ.

Зазначено, що кошти розподілено між 24 обласними бюджетами для покриття видатків на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також працівників установ, що надають соціальні та реабілітаційні послуги, у зв’язку зі змінами в умовах оплати праці, встановленими постановами Кабміну від 26.12.2025 №1749 та №1750.

"Кожна область отримала суму, розраховану індивідуально, враховуючи обсяг коштів, необхідних для підвищення заробітних плат, та ступінь самостійного покриття цих витрат місцевими бюджетами. Чим нижчий рівень власних доходів бюджету, тим більшу частку видатків покриває держава", – наголосили у відповідному відомстві.

Держава компенсує 80% від необхідних витрат на підвищення заробітних плат для бюджетів територіальних громад та областей, де ведуться або можливі бойові дії.

Для місцевих бюджетів, які демонструють недостатню фінансову спроможність, цей відсоток становить від 50% до 80%.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів прийняв рішення про виділення певних додаткових дотацій місцевим бюджетам у 2026 році для цілей оплати праці у сферах освіти та соціального захисту.

Фото: Національний банк України

Мінфін Фінанси Вчителі соцпрацівники

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *