Через російську агресію в Україні постраждали 1624 об’єкти культурної інфраструктури

фотогалерея

КИЇВ. 31 серпня. УНН. Станом на 29 серпня 2023 року внаслідок російської агресії збитків зазнали 1624 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третина (591 об’єкт) – зруйновані, пише УНН з посиланням на Мінкульт.

Деталі

За останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 19 одиниць, більша частина з яких припадає на Одещину (5 одиниць або 26%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потрощені старовинні меблі і зіпсовані витвори мистецтва: в мережі показали фото постраждалого Будинку вчителя в Одесі

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків).

Загалом постраждали:

  •  клубні заклади – 769;
  •  бібліотеки – 610;
  •  музеї та галереї – 93;
  •  театри та філармонії – 30;
  •  заклади мистецької освіти – 122.

Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) та об’єкти культурної спадщини на території 230 територіальних громад (15,7% від кількості усіх ТГ), зокрема: у Донецькій (87%), Сумській (51%), Луганській (42%), Миколаївській (42%), Херсонської (37%), Харківській (36%), Запорізькій (33%), Київській (29%), Дніпропетровській (18%), Чернігівській (16%), Житомирській (12%), Хмельницькій (8%), Одеській (6%), Львівській (4%), Вінницькій (3%), Черкаській (3%), Закарпатській (2%) областях та м. Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення об’єктів культурної спадщини України: ЮНЕСКО стало “фінансовою парасолькою” – Мінкульт

Варто зазначити, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: росіяни вже знищили тисячі об’єктів археологічної та культурної спадщини, реальні цифри будуть більші

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *