Україна виборола 11 медалей у третій день Ігор нескорених-2023

Українська ветеранська збірна виборола 12 вересня 2023 року 11 медалей на Іграх нескорених-2023 у Дюссельдорфі.

Джерело: Invictus Games

11 медалей на Іграх нескорених-2023 здобула збірна України

У Дюссельдорфі завершилися фінали третього дня Ігор нескорених-2023. Серед учасників розіграли медалі у веслуванні на тренажерах, а також відбулися перші матчі з баскетболу на візках.

За підсумком дня українці завоювали 11 нагород: чотири золоті та сім срібних, усі – у веслуванні.

Українські учасники змагалися в 11 фіналах з веслування на тренажерах та в десяти з них піднялися на п’єдестал.

Ветеран Нацгвардії Володимир Товкис здобув два чемпіонські титули: у перегонах на витривалість (4 хв) і спринті (1 хв) у класі IR3. У першому фіналі Володимир посів перше місце з результатом 1126 метрів, а в другому – з 328 м.

До останнього Товкис вів боротьбу за перемогу з іншим українцем Олегом Должком, який у підсумку зайняв “срібну” позицію у спринті (320 м). Другу сходинку він розділив із американцем Іваном Морерою, який мав ідентичний результат.

Після третього змагального дня доробок Товкиса на цих Іграх зріс до трьох медалей: після “бронзи” в метанні диска на старті турніру.

Ще одне “золото” виборов ветеран ЗСУ Микола Заріцький. Українець переміг у змаганнях на витривалість у класі IR5 із 1254 метрів. Пізніше він додав до цього досягнення й “срібло” у спринті з результатом 359 м: усього на два метри він поступився американцеві Ґреґорі Вокеру.

Загалом у Заріцького вже чотири медалі в Дюссельдорфі: раніше він здобув “золото” у штовханні ядра та “срібло” в метанні диска.

Військовослужбовець ЗСУ Назар Вознюк здобув свої перші медалі Ігор нескорених: “золото” у змаганнях на витривалість у класі IR2 та “срібло” у спринті в класі IR4. За чотири хвилини він подолав на концепті 1070 метрів, а за одну – 329.

Перші українські медалі серед жінок на цих Іграх завоювала парамедикиня добровольчого батальйону “Госпітальєри” Юлія Шевчук. Учасниця оформила “срібний дубль” у класі IR5, посівши друге місце у витривалості (984 м) та спринті (278 м).

Свою першу срібну медаль у веслуванні здобув і військовий ЗСУ Іван Молдун. Українець посів другу позицію у спринті в класі IR2 з результатом 231 метр за одну хвилину.

Змагання з веслування завершилися чоловічим фіналом у спринті в класі IR6 та ще однією медаллю для України. “Срібло” завоював поліціянт Максим Дмитраш із результатом 382 м. Це його друга срібна нагорода після досягнення у стрибках у довжину.