
Україна та Польща підтвердили стратегічне партнерство в Гданську – Кондратюк 26.06.2026 22:48 Укрінформ Ключовим досягненням чергового зібрання Міжпарламентської асамблеї Україна – Польща, що проходило в Гданську, став діалог без ультимативних вимог та намагань нав’язати власні позиції. Про це повідомила в телеефірі віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, інформує Укрінформ. Вона підкреслила, що зібрання відбулося напередодні важливої конференції з відновлення України та стало значущою платформою для обміну думками між парламентарями обох держав. «Ми провели, на мою думку, надзвичайно важливе засідання нашої парламентської асамблеї Україна – Польща… У цьому форматі парламенти — представницькі органи України та Польщі — можуть двічі на рік проводити такі зустрічі. Це було вже 15-те засідання», — зазначила Кондратюк. За її словами, головним результатом зустрічі став саме відновлений діалог між українськими та польськими законодавцями, навіть за умов складних політичних обставин. «Я побачила готовність як українських, так і польських політиків обговорювати найскладніші питання без ультиматумів, без спроб нав’язати одне одному власне бачення правди та без домінування і погроз», — підкреслила заступниця голови ВР. Кондратюк відзначила, що частина обговорень стосувалася історичних тем, проте наголосила на важливості запобігання впливу певних маніпуляцій на стратегічне партнерство. Україна та Польща, зауважила вона, мають право на власну історичну пам’ять, а історичні розбіжності не повинні «визначати наше майбутнє». Окремо Кондратюк підкреслила значущість безпекового аспекту співпраці: «Поляки усвідомлюють величезну загрозу з боку Росії… Україна зараз насправді несе до ЄС досвід і має найдосвідченішу армію Європи. Для поляків надзвичайно важливо, щоб ми разом з країнами Балтії могли сформувати цю потужну вісь безпеки, а також економічного розвитку mil-tech». За її словами, польська сторона також підтримує поглиблення співпраці України з НАТО та Європейським Союзом. «Польські політики зацікавлені у вступі України до НАТО, адже розуміють, що без цього безпекового виміру буде складніше всій Європі», — додала заступниця голови ВР. Загалом, підсумувала Кондратюк, асамблея підтвердила стабільність українсько-польського парламентського діалогу та спільне бачення європейського майбутнього обох країн. Як повідомляв Укрінформ, у Гданську в середу, напередодні Міжнародної конференції з відновлення України (URC 2026), відбулася 15-та сесія Міжпарламентської асамблеї України та Польщі за участю близько 20 депутатів Верховної Ради та польського парламенту. Фото: Тетяна Романенко, пресслужба ВР Польща Україна Верховна Рада Кондратюк
