20 днів у Маріуполі ‒ Нацрада звернулася до Disney

Нацрада просить Disney включити нагородження «20 днів у Маріуполі» до телеверсії «Оскара»

© Getty Images Фільм розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі після повномасштабного вторгнення Росії.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до керівників The Walt Disney Company з проханням включити фрагмент із нагородженням авторів української стрічки «20 днів у Маріуполі» у міжнародну телеверсію церемонії «Оскар». За інформацією компанії, фільм Мстислава Чернова, який здобув золоту статуетку, у скорочений варіант не потрапив через часові обмеження, а рішення про це начебто ухвалили ще до оголошення переможця.

Звернення направили голові The Walt Disney Company Марку Паркеру та головному виконавчому директору Бобу Айгеру.

«Сьогодні всі демократії світу підтримують будь-яку можливість протистояти воєнній агресії, що загрожує мирному світовому порядку. У цей момент ваш персонал ухвалює видалити частину церемонії, де журналісти отримують нагороду за повнометражну документальну стрічку, яка розповідає про жахи й нелюдську жорстокість війни! І цей момент, який викликав колосальну емоцію в залі кінотеатру DOLBY і в численних дописах протягом дня у мережі інтернет, не побачать глядачі у багатьох країнах Східної півкулі і ті глядачі на земній кулі, хто дивитиметься Церемонію у подальших численних показах.

Нам важко повірити, аби таке рішення персоналу студії було би політично вмотивованим рішенням, погодженим керівництвом компанії. Ми також уже знайомі з поясненнями Студії про попереднє планування скороченої версії та гадаємо, що воно цілком могло би бути лише попереднім.

Відтак просимо створити і розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент з номінацією «Best Documentary Feature», ‒ йдеться у листі.

«20 днів у Маріуполі» — це перший фільм в історії України, що отримав Оскар. Стрічка розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя ‒ за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя, зокрема за фільм «20 днів у Маріуполі».

Стрічка також перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм» британської кінопремії BAFTA, а режисер Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *