
Свириденко провела зустріч з Генеральним секретарем ОЕСР Фото 23.06.2026 19:24 Укрінформ Голова уряду України Юлія Свириденко провела переговори з Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку Матіасом Корманном.
Як інформує Укрінформ, про це Свириденко повідомила у своєму Телеграм-каналі.
“Я рада вітати Генерального секретаря ОЕСР Матіаса Корманна у Києві та отримати результати трьох аналітичних оглядів ОЕСР стосовно України у сферах інфраструктури, державного управління та правосуддя”, – зазначила очільниця виконавчої влади.
За її словами, усі ґрунтовні аналізи підкреслюють досягнення багаторічних та послідовних реформ.
“Крім того, представлений учора звіт ОЕСР щодо боротьби з корупцією та забезпечення доброчесності підтвердив, що Україна демонструє показники, вищі за середні у країнах-членах ОЕСР, у галузях запобігання корупційним діянням, доброчесності суддів, фінансування політичних партій та інших напрямках. Це також результат планомірної роботи протягом тривалого часу”, – наголосила глава уряду.
Вона нагадала, що Україна невпинно рухається до членства в ОЕСР, що є важливим елементом європейської інтеграції. Результати проведених оглядів засвідчують готовність держави до наступного етапу – отримання статусу кандидата на вступ до Організації.
“Я очікую на початок переговорного процесу вже найближчим часом”, – підсумувала Свириденко.
Як повідомлялося раніше, Україна надіслала офіційне звернення керівництву Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) стосовно оновлення запиту на набуття членства в ній.
ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку, OECD) є міжнародною економічною організацією, яка об’єднує 38 найбільш розвинених держав світу. Її часто називають “клубом заможних країн”, оскільки її члени генерують понад дві третини світового ВВП.
ОЕСР Юлія Свириденко
