
Литва спрямовує 4 мільйони євро на енергетичне устаткування для освітніх та медичних закладів України Енергоплатформа URC-26 26.06.2026 09:32 Укрінформ У рамках Конференції з відновлення URC2026, що проходила в Гданську, перший віцепрем’єр-міністр України – міністр енергетики Денис Шмигаль та міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас уклали Спільну декларацію, спрямовану на посилення взаємодії у сфері енергетичної стійкості та відновлення.
Як інформує Укрінформ, цю новину Шмигаль оприлюднив у своєму Телеграм-каналі.
“Згідно з цими домовленостями, Литва надасть 4 мільйони євро для встановлення сонячних батарей та систем енергозбереження в об’єктах соціальної сфери, зокрема в українських навчальних та медичних закладах”, – зазначив керівник міністерства.
Раніше надане Литвою обладнання вже було задіяно в рамках проєкту “Промінь надії”, завдяки якому 6 українських медичних установ забезпечені власними джерелами генерації електроенергії, а ще один заклад перебуває на стадії розробки технічних рішень. “Ми висловлюємо подяку нашим партнерам за рішення про надання додаткової фінансової підтримки”, – прокоментував Шмигаль.
Він також повідомив, що до пріоритетних сфер співпраці між нашими державами належить і термінова допомога енергетичному сектору України. Йдеться про забезпечення трансформаторами, генераторами, критично важливими комплектуючими та іншим обладнанням, що відповідає нашим нагальним потребам.
Наразі демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже функціонує в Україні, сприяючи ремонту об’єктів енергетичної інфраструктури.
Як було повідомлено раніше, у рамках програми “Промінь надії” з початку 2026 року 21 лікарня успішно ввела в експлуатацію сонячні панелі, загальна потужність яких перевищує 1,8 МВт.
Енергетика Литва Школа Лікарня Фінансова допомога
