Ліки від Альцгеймера схвалили в США

В США схвалили перший препарат для уповільнення прогресування хвороби Альцгеймера

Вартість лікування становить $26,5 тисяч на рік.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США повністю схвалило препарат від хвороби Альцгеймера Leqembi, пише CNN.

Це перший препарат, який уповільнює перебіг хвороби, що відбирає пам’ять і перший, який отримав повне схвалення регулятора. Інші дозволені препарати спрямовані лише на усунення симптомів хвороби.

Leqembi від виробників ліків Eisai та Biogen отримав прискорене схвалення в січні на основі доказів того, що він очищає накопичення амілоїдних бляшок у мозку, які пов’язані з хворобою Альцгеймера. Вартість препарату —   $26,5 тисяч на рік без страхового покриття. Препарат вводять внутрішньовенно один раз на два тижні.

Препарат схвалений лише для людей з ранніми формами хвороби Альцгеймера, з легкими когнітивними порушеннями або легкою деменцією, у яких було підтверджено наявність амілоїдних бляшок у мозку. Доктор Лоуренс Хоніг, професор неврології в медичному центрі Колумбійського університету, вважає, що ця група становить приблизно шосту частину з понад шести мільйонів американців, у яких зараз діагностовано хворобу Альцгеймера.

Під час 18-місячного клінічного випробування було з’ясовано, що Leqembi уповільнює зниження когнітивних здібностей і функцій на 27%.

«Лікування, яке ми маємо зараз, — це лише початок нової ери. Ми сподіваємося, що матимемо більш ефективні методи лікування», — сказав Хоніг.

Асоціація Альцгеймера заявила в четвер, що вітає повне схвалення Leqembi.

Водночас препарат також має побічні ефекти та потребує регулярного спостереження за пацєінтом.

Близько 13% учасників дослідження мали набряк або кровотечу в мозку, і ці ризики можуть бути вищими для певних груп залежно від їхньої генетичної схильності або якщо вони приймають ліки, що розріджують кров. 

У 2021 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило ліки Адухельм (Aduhelm) компанії Biogen для лікування хвороби Альцгеймера. 

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *