Заступник міністра енергетики України розповів у Берліні про втрати генерації через атаки РФ

Заступник міністра енергетики України розповів у Берліні про втрати генерації через атаки РФ 10.06.2024 20:09 Укрінформ Внаслідок безпрецедентних за масштабами російських атак на об'єкти енергетичної системи України було втрачено більше 9 гігават (ГВт) генерації.

Про це заступник міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Андарак сказав на сайд-івенті Міжнародної конференції з питань відновлення України у Берліні, повідомляє власкор Укрінформу.

“Ми провели безпрецедентну ремонтну кампанію. Ми відремонтували близько 2 гігават генерації. Минулу зиму ми більш-менш успішно пережили, хоча атаки тривали. Але це все було знищено в один день, 22 березня, коли Росія запустила 150 ракет і безпілотників різних видів. Окремі об’єкти були атаковані численними ракетами: шістьма, вісьмома, десятьма, дванадцятьма. Захистити їх було неможливо без комплексної та досконалої системи ППО”, – розповів Андарак.

Він додав, що ворожі атаки тривають, і з березня по 1 червня цього року ми пережили шість масованих атак.

Заступник міністра наголосив, що “енергосистема України втратила більше 9 гігават генерації”, що в рази перевищує генерації окремих країн, зокрема Латвії, Литви, Словаччини та Молдови.

За його словами, Україна втратила понад 80% теплової генерації, 30% гідрогенерації, були пошкоджені великі сонячні електростанції.

“Ми зробили розрахунок і бачимо, що дефіцит в електромережі, навіть якщо ми все відремонтуємо, буде близько 2-3 ГВт. Ми також розуміємо, що немає схеми, яка могла би бути використана для компенсації збитків. Також ми розуміємо, що росіяни продовжуватимуть атакувати нашу інфраструктуру”, – сказав Андарак.

Говорячи про масштаби руйнувань, посадовець наголосив, що Україна самотужки не в змозі впоратися з цією ситуацією, хоча робить конкретні кроки для відновлення енергетичної інфраструктури. Про це також ітиметься на конференції з відновлення в Берліні.

Як повідомляв Укрінформ, участь у Міжнародній конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference, URC2024), яка проходитиме у Берліні 11-12 червня, візьмуть понад 2 тис. учасників із більш як 60 країн.

Фото: ДТЕК

Берлінале Енергетика Україна Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *