У Вовчанську цілодобово точаться вуличні бої – Синєгубов

У Вовчанську цілодобово точаться вуличні бої – Синєгубов Ексклюзив 18.06.2024 22:04 Укрінформ У Вовчанську, як і в попередні тижні, лінія фронту стабілізована по річці Вовча. У місті цілодобово точаться вуличні бої.

Про це поінформував у інтерв’ю Укрінформу начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

“Цілодобово точаться вуличні бої. Наші воїни сконцентровані на максимальному знищенні ворожої живої сили та військової техніки. Намагаються покращити і своє тактичне положення. Бої йдуть за кожну вулицю, за кожен будинок”, – сказав начальник ОВА. За його інформацією, поки триває наступ на півночі, ситуація на Куп’янщині не змінилася: війська РФ не послабили тиску, напрямок дій не змінюється.

За його словами російська армія не припиняє штурмувати позиції ЗСУ на Харківщині по всій лінії зіткнення, однак Куп’янський напрямок залишається для окупантів пріоритетнішим за наступ на півночі області.

“На Харківському напрямку лінія фронту стабілізована, подальше просування ворога вглиб не допущено. Але ситуація залишається напруженою і складною. Тому що війська РФ, розуміючи, що потрібно й далі тиснути, попри неуспіх, вимушені підтягувати резерви – з Сумського напрямку і з Куп'янського навіть. Ще перевіряємо інформацію, що є й підрозділи, перекинуті з Херсонського напрямку”, – сказав Синєгубов.

У районі Липців українські захисники намагаються покращити своє тактичне положення. “Там знаходяться різні військові підрозділи, різні за ефективністю. Однак радує те, що наша легендарна 92 бригада повернулася на Харківщину. Ми за цей напрямок можемо бути впевнені, скажімо так”, – переконаний співрозмовник.

“Крім того, ворог продовжує нищити там цивільну інфраструктуру, переправи через річку Оскіл для того, щоб максимально ускладнити і життя цивільних людей. Тому ми знову сконцентровані на відновленні ось такої критичної інфраструктури”, – зауважив Синєгубов.

Він запевнив, що росіянам не вдалося просунутися на Куп’янщині: "Ні, там просування наразі немає, ми його не фіксуємо. Можливо, збільшення сірої зони, територій, на яких ведуться активні бойові дії, тому що ворог підтягує і туди резерви. Куп'янський напрямок, напевно, для ворога зараз навіть пріоритетніший, ніж на півночі, тому що там для нього все стало зрозуміло. І коли це стало зрозуміло – що просування немає, то й Путін заявив, буцімто Харків і не був ціллю цієї нової фази агресії. Ситуація на Куп’янському напрямку вкрай напружена. Однак вона повністю під контролем наших Збройних Сил”.

Синєгубов також розповів, що потенційно небезпечним напрямком вважається Золочівщина у Богодухівському районі, як і загалом територія на стику Сумської та Харківської областей, плани почати там активну фазу бойових дій у росіян були, вважає він. Їх не реалізували, оскільки окупанти змушені кидати сили на Вовчанський і Липцівський напрямки, впершись в українську оборону.

Як повідомлялося, з 10 травня триває повторний наступ росіян на півночі Харківської області. Окупаційній армії вдалося захопити кілька населених пунктів у Харківському районі, також вона контролює частину Вовчанська у Чугуївському районі.

Фото: Костянтин Ліберов

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *