У випущеній по Україні ракеті КНДР виявили близько 300 іноземних компонентів

У випущеній по Україні ракеті КНДР виявили близько 300 іноземних компонентів 20.05.2024 14:19 Укрінформ У випущеній Росією по Україні північнокорейській балістичній ракеті фахівці виявили 290 компонентів виробництва понад 25 іноземних компаній.

Про це повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін у Телеграмі, передає Укрінформ.

За словами Рувіна, британський Центр вивчення збройних конфліктів (Conflict Armament Research, CAR) за результатами спільної роботи зі спеціалістами КНДІСЕ підготував звіт щодо дослідження частин та уламків ворожих ракет і ударних безпілотників.

"Так, лише в одному об'єкті, ідентифікованому як зразок північнокорейської балістичної ракети, виявлено 290 компонентів мікроелектроніки іноземного виробництва. У переважній більшості елементи забезпечують навігацію ракети, вони вироблені понад 25 компаніями зі штаб-квартирами в США, Китаї, Німеччині, Японії, Нідерландах, Сінгапурі, Швейцарії та Тайвані тощо", – зазначив директор інституту.

Він також наголосив, що імпортна мікроелектроніка є основою усіх типів російських ракет.

"Таким чином, висновки українських та іноземних експертів засвідчують важливість контролю за експортом комерційних електронних компонентів і водночас залежність країни-агресора Росії від чужих технологій", – зауважив Рувін.

За його словами, дослідження іноземних компонентів проводиться з метою посилення санкційного тиску на Росію, надання обґрунтованих доказів злочинів РФ, можливості їх представлення урядом України на міжнародній арені та залучення більшої підтримки для України від іноземних партнерів. "Здійснення відповідних заходів суттєво впливає на зменшення економічного та військового потенціалу Росії", – підкреслив він.

Як повідомлялося, Єдина база іноземних компонентів у зброї налічує понад 2000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у багатьох видах озброєння та військової техніки.

За даними Bloomberg, більшість мікросхем у зброї РФ мають американське та європейське походження.

Фото: Олександр Рувін/Телеграм

Безпілотник КНДР Ракета Санкції Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *