У “Спецтехноекспорт” вже зробили сотні надводних катерів-камікадзе Magura V5, і це тільки початок

Українська компанія “Спецтехноекспорт” виготовила вже сотні надводних катерів-камікадзе типу Magura V5 — такі системи сьогодні є основним засобом ураження кораблів російського окупаційного війська у Чорному морі, і в компанії активно працюють над тим, щоб цих дронів було більше.

“З моменту розробки Magura півтора року тому нам вдалося виготовити приблизно сотні таких систем, але ми активно працюємо над збільшенням темпів виробництва”, — розповів представник компанії “Спецтехноекспорт” у коментарі виданню C4ISRNET.

Читайте також: У світі є 134 типи морських дронів, то чим особливі наші катери-камікадзе

Magura V5 катер-камікадзе

Надводний катер-камікадзе Magura V5, фото — стоп-кадр з репортажу CNN

Як відзначають у виданні, українська компанія сьогодні зіштовхується з питанням задоволення попиту, оскільки виготовляти такі надводні катери-камікадзе — справа непроста, з урахуванням ваги платформи і корисного навантаження.

У контексті розмови про український катер-камікадзе Magura V5 у компанії згадують відео від Головного управління розвідки Міноборони України, яке було опубліковане у серпні і на якому якраз зокрема була і зафіксована бойова робота розробки “Спецтехноекспорту” — втім, у компанії з міркувань безпеки відмовилися коментувати ці кадри.

Нагадаємо, надводний катер-камікадзе Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) — це багатоцільова система, що здатна виконувати низку завдань на полі бою — від розвідувальних до ударних місій.

Вперше ця розробка була представлена у Туреччині на виставці International Defence Industry Fair (IDEF) у липні цього року — того ж місяця у CNN опублікували відео, з якого стало зрозуміло, що Magura V5 вже готовий до застосування проти російського флоту. Тоді Defense Express також детально аналізував систему управління цього надводного катера-камікадзе.

Новина про сотні дронів-камікадзе типу Magura V5 (а це не єдиний тип надводного камікадзе, який використовує Україна) підтверджує раніше зроблене припущення щодо того, що Україна дійсно може мати багато катерів-камікадзе.

І під таке озброєння вперше в історії у Військово-Морських Силах ЗСУ була створена 385-а окрема бригада морських безпілотних комплексів спеціального призначення.

Читайте також: Таємнична зброя ЗСУ пошкодила два важливі кораблі ЧФ РФ, тепер “бавовни” буде більше

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *