У Польщі вивчали, якими озброєннями краще зупиняти рашистів

В четвер, 7 березня 2024 року, у містечку Зельонка (пол. Zielonka), що під Варшавою, на полігоні Військового інституту технологій озброєння (Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, WITU) відбувся динамічний показ бойових засобів, який організувала компанія Works11

Works11 – заснована у 2005 році компанія, що займається торгівлею зброєю та боєприпасами, а також проводить навчання і дослідно-конструкторські роботи. Клієнтами Works11 є передусім польські спецслужби. Компанія оперує продукцією польських виробників та іноземних постачальників, серед яких, зокрема, виробники зі США, Чехії, Словаччини, Болгарії та інших країн.

Читайте також: Польща на 1,2 млрд доларів закуповує тисячі гранатометів Carl Gustaf M4

Клієнтами Works11 є передусім польські спецслужби, Defense Express

Клієнтами Works11 є передусім польські спецслужби. Стенд компанії на виставці MSPO 2023 / Скриншот з відео

Господарем динамічного показу став Військовий інститут технологій озброєння – науково-дослідна установа збройних сил Республіки Польща, що діє з 1965 року, а фактично з міжвоєнного періоду, коли створили Артилерійський науково-дослідний інститут, а потім – Інститут технологій озброєння. Вже в 1930-х на полігоні в Зельонці проводили випробування стрілецької зброї та артилерії. З того часу в Інституті розробили 112 різних зразків зброї для армії. Починаючи з моменту заснування в середині 1960-х, Інститут розробив ряд рішень і нових типів зброї. Таких, наприклад, як протитанковий гранатомет Komar, динамічна броня для танків ERAWA або пістолет WIST-94.

Під час показу 7 березня 2024 року було представлено декілька систем озброєння. У першій частині показу представлялась переважно вибухівка та гранати різних типів. Сюди входила продукція фінської компанії Forcit Defense – зокрема, заряди Bangalore Blade, призначені для пробивання інженерних загороджень, а також направлені заряди Hailstorm у варіанті зі сталевими і вольфрамовими кульками, що використовується проти живої сили та легкоброньованої техніки.

7 березня ц.р. на полігоні WITU відбувся динамічний показ бойових засобів, який організувала компанія Works11, Defense Express

7 березня ц.р. на полігоні WITU відбувся динамічний показ бойових засобів, який організувала компанія Works11 / Фото: Даріуш Матерняк, PolUkr.Net

Також були представлені польські термобаричні гранати RGTB, розроблені Zakłady Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów Sp. z o. o. Для демонстрації їх роботи спочатку підривали звичайні гранати РГ-42, а потім термобаричні заряди в однотипних об’єктах, що імітують бункери.

Defense Express

Демонстрація польських термобаричних гранат RGTB, Defense Express

Демонстрація польських термобаричних гранат RGTB / Фото: Даріуш Матерняк, PolUkr.Net

Також були представлені ріжучі заряди на основі пластичної вибухівки, виробництва компанії Forcit, розроблені на основі тетранітропентаеритриту (ТЕН), кумулятивний донний заряд КДЗ (призначений для ураження військової техніки та знешкодження вибухонебезпечних об’єктів) а також направлений саперний заряд (НСЗ) Chelicer (призначений для знешкодження боєприпасів, знищення СВУ тощо), виробництва того ж Zakłady Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów.

В Зельонці були представлені ріжучі заряди на основі пластичної вибухівки, виробництва компанії Forcit, Defense Express

В Зельонці були представлені ріжучі заряди на основі пластичної вибухівки, виробництва компанії Forcit / Фото: Даріуш Матерняк, PolUkr.Net

Наступним елементом показів стала презентація ручного надлегкого міномета ANTOS натівського калібру 60,7 мм та міномета АНТОS-LR (Long Range – у цьому випадку понад 3000 м), виробництва чеської компанії VTÚVM. Цей тип зброї використовується, зокрема, польськими спецпризначенцями. Завдяки невеликій вазі та розмірам міномета й боєприпасів до нього, це цікаве допоміжне озброєння не тільки для спецпідрозділів, а й для з’єднань легкої піхоти.

Надлегкий міномет ANTOS виробництва чеської компанії VTÚVM , Defense Express

Надлегкий міномет ANTOS виробництва чеської компанії VTÚVM / Фото: Даріуш Матерняк, PolUkr.Net

Також на шоу було показано роботу гранатомета револьверного типу Milkor M32A1 калібру 40 мм. Зброя цього типу використовується як збройними силами, так і поліцейськими підрозділами в кількох десятках країн світу.

Гранатомет револьверного типу Milkor M32A1 калібру 40 мм, Defense Express

Гранатомет револьверного типу Milkor M32A1 калібру 40 мм / Фото: Даріуш Матерняк, PolUkr.Net

Наступним елементом стала презентація роботи гранатометів RPG-75M i RPG-75MP (з кумулятивною та термобаричною бойовими частинами) та нових типів боєприпасів до гранатометів РПГ-7. Цю зброю розробив чеський завод Vezeta, але ліцензію на виробництво має також уже згадана польська компанія Niewiadów. У Польщі з 2010 року гранатомет поставлений на озброєння підрозділу GROM.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *