У Пентагоні не змогли знайти пару до AIM-9X в Enduring Shield: не підійшло нічого і будуть розробляти нове

Армія США вже доволі давно веде проєкт Indirect Fires Protection Capability, бо перші реальні пуски були здійснені ще у 2016 році. І загалом мова йде про новий зенітний ракетний комплекс Enduring Shield, який покликаний забезпечити захист від крилатих ракет та далекобійних дорнів та переміг в одному з етапів конкурсу у 2021 році.

Також тоді було визначено першу ракету, яка буде інтегрована до ЗРК Enduring Shield і нею стала AIM-9X Sidewinder. При цьому вкрай логічна пара до неї в вигляді AIM-120, а саме таке поєднання використовується у NASAMS – не підійшло. У Пентагоні пояснили, чому AIM-120 – це не найкращий варіант тим, що одна пускова, яка вміщує 18 ракет AIM-9X, буде містити лише шість AIM-120.

Читайте також: Творці NASAMS презентували новий ЗРК NOMAD: що він може (відео)

На фоні цього можливим доповненням до AIM-9X тоді називалась Tamir від ізраїльської Rafael, яка використовується у Iron Dome. Бо її все одно локалізують у США, більше того, саме Tamir обрали американські морпіхи для свого по суті аналогічного ЗРК MRIC. Також фігурувала інформація, що Lockheed Martin зможе запропонувати якусь свою нову ракету.

Але як виявилось, армії США не підійшла жодна з існуючих ракет взагалі. Про що повідомив Френк Лозано, виконавчий директор ракетних та космічних програм армії США в інтерв’ю Breaking Defense. Він зазначив, що за результатами обговорень із 8-9 виробниками виявилось, що у жодної немає ракети, яка б була готовою та відповідала б вимогам.

Саме тому тепер армія США ініціює розробку нової зенітної ракети, яка буде тривати до 2029-2030 років, після чого має початися виробництво низького темпу. При цьому одним з варіантів є мініатюризація ракети AIM-120D шляхом зменшення ракетного двигуна, системи управління та наведення. Що по суті дорівнює розробці нової ракети.

З боку Defense Express зазначимо, що вимоги, які висувають до нової ракети до Enduring Shield дійсно можуть бути дуже складними у реалізації. Зокрема армії США точно потрібна ракета, яка буде мати дальність знищення цілей більше ніж AIM-9X. Тобто це, орієнтовно 15-20 км. Водночас ця ракета повинна мати доволі малі габарити, бажано, як AIM-9X.

AIM-9

AIM-9

Увагу можливо звернути на фокусуванні над AIM-120, що можливо пояснюється бажанням мати другу ракету, яка буде мати інший принцип наведення, тобто не інфрачервону головку самонаведення. При цьому враховуючи те, що у комплекс вочевидь закладається значна багатоканальність не підходить напівактивне радіолокаційне, радіокомандне та лазерне наведення.

І за таких умов у активі американських компаній дійсно немає жодного варіанту. А будь-який іноземний варіант, включно із Tamir не розглядається взагалі. Бо, як було зазначено, вартість підтримки системи, на яку США не мають прав інтелектуальної власності, вважається є серозною перешкодою.Тобто на фоні таких вимог і такого обмеження інших варіантів, окрім розробити щось своє не проглядається.

Читайте також: РФ відклала на 2026 рік “Адмирал Нахимов” під 80 ракет, на який вгатили понад $5 млрд

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *