В Україні є інфраструктура для винищувачів Gripen – Повітряні сили

В Україні є інфраструктура для винищувачів Gripen – Повітряні сили 09.06.2024 21:23 Укрінформ Повітряні сили ЗСУ хотіли б мати на озброєнні шведський винищувач Gripen, адже цей тип літака разом з F-16, Eurofighter і Rafale були закладені у візію розвитку Повітряних сил ще у 2018 році.

Про це в інтерв’ю Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) розповів начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов, передає Укрінформ.

«F-16 запропонували першим. Ми зараз працюємо над F-16, розбудовуємо інфраструктуру під нього… На другому місці в нас стоїть Gripen. І всі запити до Швеції також були надані. Просто цей процес зараз не є пріоритетним, але ми розглядаємо можливість отримання цих літаків. Інфраструктура для них вже підходяща», – зазначив він.

За словами Голубцова, Gripen може використовувати навіть звичайні автомобільні дороги і не потребує якогось спеціалізованого покриття, а також використовує всю лінійку західного озброєння.

«Все, що можна використовуватися на F-16, можна використовувати і на Gripen. Тому ми, звичайно, на всіх майданчиках говоримо про те, що ми зацікавлені в отриманні. Тим більше в візії і вже в стратегії розвитку, яка розроблена цього року, також записано, що ми хотіли б мати на озброєнні літаки F-16 і Gripen», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, міністрів закордонних справ країн НАТО у Празі заявив глава МЗС Швеції Тобіас Більстрем, що Швеція, можливо, передаватиме Україні свої винищувачі Gripen після того, як до України потраплять літаки F-16. Проте шведською альтернативою зараз є надання Україні двох літаків радіолокаційної розвідки та управління (ASC 890).

Інфраструктура Літак Повітряні сили ЗСУ Винищувач Gripen

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *