Столтенберг пропонує країнам НАТО створити фонд для України на $100 мільярдів – Bloomberg

Столтенберг пропонує країнам НАТО створити фонд для України на $100 мільярдів – Bloomberg 02.04.2024 20:50 Укрінформ Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків союзників на суму $100 мільярдів протягом п’яти років для України у межах пакета, який лідери Альянсу мають підписати в липні у Вашингтоні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg із посилання на поінформовані джерела.

Члени НАТО все ще обговорюють пропозицію Столтенберга і механізми ведення обліку, зокрема, чи включати двосторонню допомогу Україні в загальну суму, сказали джерела.

Згідно із припущенням анонімних джерел агентства, пропозиція, швидше за все, зміниться до того, як союзники Альянсу дійдуть згоди.

У межах пакета НАТО також може взяти на себе оперативні обов’язки очолюваної США Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн»), яка координує поставки зброї в Україну приблизно із 50 країн, вважають джерела. За керівництва головнокомандувача НАТО генерала Кріса Каволі такий крок може захистити Контактну групу від будь-яких політичних змін, які можуть виникнути після президентських виборів у США у листопаді, додали вони.

«Якщо союзники підтримають пропозицію Столтенберга, спроба НАТО взяти на себе активнішу роль у наданні допомоги Україні означатиме зміну парадигми військового альянсу, який раніше дистанціювався від цих зусиль, щоб уникнути потенційного втягування у широкомасштабну війну з Росією, на активнішу допомогу Україні», – йдеться у матеріалі.

У НАТО та Білому домі не відповіли на запити Bloomberg щодо коментаря.

Нагадаємо, постійна представниця США при НАТО посол Джуліан Сміт заявила у вівторок, що швидке ухвалення Конгресом допомоги для України має критичне значення.

НАТО США Столтенберг Україна Війна Війна з Росією Зустріч Рамштайн

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *