Швеція хоче поставити Hellfire на CB 90, для ЗСУ таке теж треба

Збройні сили Швеції хочуть озброїти свої славетні штурмові катери серії CB 90 протикорабельним озброєнням, під що оголосили відповідний тендер. За умовами цього тендеру, підрядник має адаптувати для установки на катер переносний протикорабельний комплекс RBS 17, котрий є по суті відповідною адаптацією під завдання берегової оборони від шведської Bofors.

Адаптація має враховувати відповідні масо-габаритні обмеження: наприклад, пускова установка адаптованого комплексу, який отримає позначення RBS 18, повинна мати масу до 1750 кілограмів, та має бути органічно вписана в корпус катера CB 90 довжиною всього 16 метрів.

Читайте також: Thales хоче в чотири рази збільшити виробництво 120-мм мінометних мін

Шведський RBS 17, фото ілюстративне, джерело – Antonia Sehlstedt/Försvarsmakten

Як далі пояснює в своїй публікації портал Naval News, “вписати” легку протикорабельну ракету на малий катер є завданням значно складнішим, аніж здається на перший погляд. Бо відповідні технологічні обмеження можуть бути закладені в характеристики самих ракет або пускових до них.

Наприклад, у випадку з легкою протикорабельною ракетою MARTE MK2 зі стартовою масою 310 кілограмів, довжиною корпусу 3,82 метри та дальністю стрільби порядка 30 кілометрів довжина корпусу катера-носія має складати не менше 24 метрів.

Тим більш, що у випадку із адаптацією RBS 18 на CB 90 збройні сили Швеції реально цікавить не просто імпровізована розробка, а повноцінна переробка цього штурмового катера по суті на ракетний.

Пуск MARTE MK2, ілюстративне фото від MBDA

Однак далі виникає один цікавий нюанс, спричинений скоріше особливостями шведського оборонного планування. Ось ця переробка CB 90 на малий ракетний катер запланована в рамках програми Amfbat 2030, котра передбачає комплексне підвищення спроможностей морської піхоти Швеції за рахунок того, що CB 90 у різних модифікаціях зможуть виступати повноцінними платформами вогневої підтримки.

Окрім згаданого вище протикорабельного варіанту, в рамках Amfbat 2030 передбачається також варіант із катером артилерійської підтримки та катером протиповітряної оборони. Але тут авторів Naval News (втім, не тільки їх також) дещо бентежить аспект, що шведські військові планують ось ці всі модернізації на основі базового варіанту CB 90, а не його новіших варіантів.

CB90, ілюстративне фото від Saab

Від Defense Express вважаємо потрібним тут наголосити на двох речах. Перша – все вищевикладене окрім всього іншого ілюструє, що зробити малий катер під протикорабельні ракети значно складніше, аніж можна уявити, бо відповідні технологічні обмеження закладені в конструкції самих ПКР.

Ну і друга – зважаючи на те, що Україна також є отримувачем CB 90 в рамках військової допомоги від Швеції, усі описані вище варіанти по модернізації катерів цього типу будуть актуальні й для нашого флоту також.

Раніше ми писали про те, для чого ЗСУ CB90 та інші катери, спочатку від Швеції та Нідерландів, а тепер могла дати й Фінляндія.

CB90, ілюстративне фото від Saab

Читайте також: KNDS проти Rheinmetall у безпілотних баштах для Leopard 2: A-RC проти KF-51U

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *