Росія задіяла майже всі свої сухопутні сили у війні проти України – Столтенберг

Росія задіяла майже всі свої сухопутні сили у війні проти України – Столтенберг 14.03.2024 17:51 Укрінформ НАТО не відчуває зараз військової загрози від Росії, оскільки вона майже всі свої сухопутні війська задіяла в агресивній війні проти України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це у Брюсселі під час пресконференції заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання журналістів щодо провокаційних заяв Росії та погроз нарощування військового угруповання на кордонах з Фінляндією.

«Фінляндія зараз знаходиться у безпеці, більшій, ніж вона мала до приєднання до Альянсу, тому що зараз вона прикрита спільними зобов’язаннями в обороні, відповідно до статті 5 (Вашингтонського договору – ред.), один за всіх, всі за одного. Майже всі російські сухопутні сили задіяні в агресивній війні проти України. Тож ми не бачимо жодних безпосередніх військових загроз проти будь-якого союзника по НАТО», – сказав Столтенберг.

При цьому він зазначив, що союзники по Альянсу будуть продовжувати уважний моніторинг ситуації та подальших дій Росії. Керівник НАТО наголосив, що ця організація здатна захистити будь-якого союзника, і успішно виконує це завдання вже протягом 75 років поспіль.

Як повідомлялося, після повномасштабного російського військового вторгнення в Україну Фінляндія й Швеція, які протягом десятиліть зберігали нейтральний статус, вирішили приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Фінляндія вступила до НАТО 4 квітня 2023 року, Швеція завершила процедуру входження минулого тижня, 7 березня, та стала 32-м членом Альянсу.

Фото: gdpr-info.eu

НАТО Столтенберг Україна Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *