Польща попередила про «складні переговори» щодо вступу України до ЄС

Польща попередила про «складні переговори» щодо вступу України до ЄС 19.06.2024 19:02 Укрінформ Переговори про вступ України до Європейського Союзу будуть складними, зокрема щодо аграрної сфери, проте Київ може розраховувати на підтримку Польщі.

Про це заявив міністр РП у справах ЄС Адам Шлапка на спільному з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною та міністром ФРН у справах Європи Анною Люрманн брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами польського урядовця, процес переговорів про вступ буде складним і вимагатиме від України збереження темпу реформ.

“Ми розуміємо, що, наприклад, з точки зору аграрної сфери це будуть складні переговори. Деякі рішення можуть бути, наприклад, перенесені”, – сказав він, зауваживши, що в Польщі, Німеччини, Франції є власні інтереси.

Водночас Шлапка запевнив, що Україна завжди може розраховувати на підтримку Польщі, розширення ЄС буде пріоритетом польського головування в ЄС у першій половині 2025 року.

Своєю чергою Стефанішина зазначила, що під час переговорів сторони синхронізували наступні кроки, а також прийняли рішення після початку переговорного процесу про вступ до ЄС визначити пріоритетні напрямки, за якими країни будуть працювати протягом цього року з точки зору переговорів та інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.

Представниця Німеччини зазначила, що Берлін бачить важливі реформи у сферах боротьби з корупцією, судового права, свободи ЗМІ, а також із нетерпінням чекає на відкриття переговорів про вступ з Україною наступного тижня.

Брифінг відбувся за підсумками переговорів Стефанішиної з міністрами у справах ЄС країн Веймарського трикутника (Франція, Німеччина, Польща), на яких Франція була представлена послом в Україні Гаелем Вейсьєром через позачергові вибори в країні.

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня країни Євросоюзу принципово погодили на рівні постійних представників рамки переговорів щодо приєднання України й Молдови до ЄС. Очікується, що бельгійське головування скличе першу міжурядову конференцію з цього приводу 25 червня.

Фото: Верховна рада України

Євроінтеграція Євросоюз Польща Вступ до ЄС

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *