Перші снаряди від чеської ініціативи вже в Україні – Ліпавський

Перші снаряди від чеської ініціативи вже в Україні – Ліпавський 15.06.2024 14:39 Укрінформ Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи боєприпасів, вже прибувають в Україну і будуть продовжувати надходити.

Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Укрінформ.

«Щиро кажучи, перші партії боєприпасів прибувають до України цими днями. Тож цього року ми зможемо закупити та безперервно постачати значну кількість боєприпасів», – сказав Ліпавський.

Він не уточнив, коли саме відбудуться поставки, але за його словами, до цього часу через різні канали Чехія «поставила понад мільйон снарядів для України».

«Ми маємо 20 країн, які зобов'язалися брати участь в ініціативі. П'ять з них вже надіслали гроші, і зараз ми можемо укладати угоди та закуповувати боєприпаси з різних країн, а потім відправляти їх до України, щоб вона могла по праву захищатися від російської агресії», – сказав глава чеського МЗС.

Він уточнив, що країни, які вже надали фінансування – це Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія та Канада.

«Нам потрібно перейти від обіцянок і співчуття до угоди, яку підпишуть і профінансують, що сьогодні є певним викликом… Ми знаємо, що Україна потребує багато боєприпасів великого калібру, і у нас є велика можливість. Тому ми сподіваємося, що укладемо більше таких угод», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Чеська Республіка вже кілька місяців працює над планом закупівлі артилерійських снарядів з країн за межами ЄС і надання їх Україні.

Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова заявила, що її країна продовжує отримувати звернення від різних держав, які хочуть приєднатися до ініціативи із закупівлі боєприпасів для України.

Чехія Україна Зброя Війна Боєприпаси Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *