Памʼяті добровольця Віталія Бондаренка (позивний «Тихий»)

Памʼяті добровольця Віталія Бондаренка (позивний «Тихий») Хвилина мовчання 12.06.2024 09:00 Укрінформ Доброволець, який завжди вважав своїм обовʼязком воювати за країну та захищати сімʼю

"Тільки не плачте і піклуйтеся про маму", – казав херсонець Віталій Бондаренко своїм рідним, коли йшов на велику війну після досвіду в АТО. 

Віталій героїчно загинув 2 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку. 

Хлопець був родом із села Новопавлівка Великоолександрівської громади Бериславського району Херсонської області, де мешкав разом з дружиною та сином. 

"Це мій тато. Він, як зірочка для мене", – каже 3-річний син Віталія, якого пестливо називають в сімʼї Кірюша, вказуючи на фото батька на стелі його могили. 

"Тихому" було 23 роки, коли він загинув. За словами рідних, він щиро любив Україну та став на її захист ще за часів АТО та ООС, проте ненадовго повернувся до мирного життя після народження сина. 

"Я говорила брату, аби він залишився з сімʼєю вдома. Проте Віталій вважав своїм обовʼязком піти воювати. 1 жовтня 2022 року він знову став добровольцем Збройних сил України", – згадує сестра Віталія Тетяна Дорошук. 

Вона характеризує Віталія як енергійного, життєрадісного та компанійського хлопця. 

"Я не могла зрозуміти, чому в нього позивний "Тихий", адже Віталій навпаки завжди був "живчиком" і не міг довго всидіти на місці. Виявилося, що під час служби на Херсонському напрямку в нього був друг "Тихий", який невдовзі загинув, а на знак їхньої бойової дружби побратими й передали брату позивний загиблого", – пояснює Тетяна.

"Тихий" був молодшим сержантом та командиром відділення кулеметного взводу 17-ї окремої Криворізької танкової бригади імені Констянтина Пестушка. Із честю та гідністю він разом із побратимами боронив цілісність нашої держави на Херсонському та Донецькому напрямках. 

"Віталій завжди відчував свою відповідальність на фронті, його побратими навіть зараз дзвонять мені і дякують за службу брата", – згадує жінка.

Віталій загинув 2 серпня 2023 року в селі Іванівське, що на Донеччині. Причиною смерті стали три уламка, які вцілили у "Тихого" під час ворожого обстрілу.

"За день до його смерті я відчувала, ніби трапилося якесь горе. Вже тоді ми втратили звʼязок з Віталієм, довго не могли зрозуміти, що з ним трапилося. Проте через соціальні мережі зʼясували те, чого так боялися. Підтвердилося – брат загинув", – розповідає Тетяна.

Одна із версій, за яких обставин Віталій отримав смертельне поранення – спроба врятувати побратима. 

"У той день багато людей з підрозділу загинуло. Його друга "Льоліка", який був тоді з ним в окопі, теж не стало у той самий обстріл. Але дякую побратимам Віталія, вони зібрали та передали нам речі брата, навіть його навушники привезли і дуже допомогли з похованням", – говорить сестра воїна. 

Вдома на воїна чекали дружина, син, любляча родина та друзі. 

Поховали Віталія Бондаренка 7 серпня 2023 року у рідному селі на Херсонщині. Син Кірюша на згадку лишив дитячу прикрасу у вигляді зайчика на могилі батька, така сама є і в маляти… 

Вічна пам'ять Герою!

Фото з сімейного архіву

Херсонщина Пам'ять Війна Війна з Росією #stoprussia

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *