Офіс прокурора МКС розслідує кібератаки на інфраструктуру України як воєнні злочини – Reuters

Офіс прокурора МКС розслідує кібератаки на інфраструктуру України як воєнні злочини – Reuters 15.06.2024 01:02 Укрінформ Офіс прокурора МКС розслідує кібератаки на українську інфраструктуру як воєнні злочини.

Як повідомляє Укрінформ, про це пише Reuters із посиланням на свої джерела.

“Офіс прокурора МКС розслідує ймовірні російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини”, – повідомили Reuters чотири джерела, знайомі зі справою.

Зазначається, що це перше підтвердження того, що атаки в кіберпросторі розслідуються Офісом прокурора МКС, що може призвести до видачі ордерів на арешт, якщо буде зібрано достатньо доказів.

У межах розслідування вивчаються кібератаки, які ставлять під загрозу життя людей через порушення електропостачання та водопостачання, переривання зв'язку зі службами екстреного реагування, виведення з ладу мобільних служб передачі даних, які передають попередження про небезпеку.

Як пише Reuters, прокурори МКС працюють разом з українськими командами над розслідуванням “кібератак, скоєних з початку повномасштабного вторгнення”, сказав співрозмовник агентства, який відмовився оприлюднити своє ім'я, оскільки розслідування ще не завершено.

Два інших джерела, близьких до Офісу прокурора МКС, підтвердили, що вони вивчають кібератаки в Україні, і сказали, що згодом вони також можуть повернутися до 2015 року, тобто після захоплення Росією та анексії Кримського півострова.

Офіс прокурора МКС відмовився від коментарів.

Як повідомляв Укрінформ, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан у січні 2024 року, заявив, що при дотриманні вимог Римського статуту кіберзлочини можуть підпадати під юрисдикцію МКС.

Росія Воєнні злочини Міжнародний кримінальний суд

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *