Міноборони та посольство США узгодили план спільних перевірок наданого озброєння

Міноборони та посольство США узгодили план спільних перевірок наданого озброєння 14.12.2023 17:08 Укрінформ Представники посольства Сполучених Штатів Америки і Міністерства оборони України узгодили план спільних фізичних перевірок наданого американськими партнерами озброєння.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Міноборони.

«У документі детально описано, як саме відбуватиметься нагляд за американською технікою. Його розробили на виконання розширеного моніторингу кінцевого використання зброї», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що американську сторону на зустрічі представляли співробітники відділу оборонного співробітництва посольства США та Генеральної інспекції Департаменту оборони США, а українську делегацію очолив заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

«Окремі типи ракет, пускових установок, БПЛА та прилади нічного бачення, надані американськими партнерами, виготовлені із застосуванням чутливих технологій, тому потребують ретельного контролю та особливих умов зберігання. Тож за цими видами озброєння узгоджено порядок спільного моніторингу», – наголосив Джигир.

Як зауважили в Міноборони, згідно з порядком, українські та американські інспектори перевірятимуть три основні позиції – серійний номер, технічний стан і умови належного зберігання (безпека та охорона).

Також сторони встановили низку критеріїв, за яким фахівці надаватимуть висновки щодо умов передачі, захисту, зберігання та використання зброї.

Зазначається, що ціллю такого моніторингу є забезпечення вимог американського уряду, які встановлені для всіх держав-отримувачів такого озброєння.

В Міноборони поінформували, що командні перевірки, які проводитимуть спеціально підготовлені американські та українські фахівці, триватимуть на регулярній основі протягом усього 2024 року.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони та посольство США домовилися про розширений моніторинг кінцевого використання зброї, який передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.

Фото: Міноборони

США Зброя Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *