Генсек НАТО пропонує забезпечити щорічну підтримку України у €40 мільярдів

Генсек НАТО пропонує забезпечити щорічну підтримку України у €40 мільярдів 13.06.2024 20:07 Укрінформ Військова підтримка має надаватися Україні без затримок і її щорічний обсяг варто тримати на рівні щонайменше 40 мільярдів євро на рік.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав за результатами зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З моменту повномасштабного вторгнення Росії члени Альянсу зміцнили свою підтримку та щороку надавали військову підтримку на суму близько 40 мільярдів євро. Я запропонував, щоб ми підтримували цей рівень як мінімум стільки, скільки буде потрібно, і щоб члени Альянсу рівномірно розподілили цей тягар”, – заявив Столтенберг.

Генсек НАТО зауважив, що нині є затримки з наданням допомоги Україні, і це не повинно повторюватися. Він також наголосив, що 99% військової підтримки Україні надають члени НАТО.

“Доброю новиною є те, що члени Альянсу активізуються. Але Україні потрібна прогнозована підтримка на довгострокову перспективу. Очікую, що завтра міністри погодять план допомоги НАТО в галузі безпеки та підготовки для України, що є ключовим результатом для саміту НАТО”, – сказав Столтенберг.

За його словами, на зустрічі в Брюсселі йшлося також про наближення України до членства в НАТО, зокрема приведення секторів оборони та безпеки України до стандартів Альянсу, покращення оборонних закупівель та зміцнення оборонно-промислової бази України.

“Члени Альянсу готуються схвалити Спільний навчальний та аналітичний центр НАТО-Україна в Польщі. Завтра ми розглянемо, як ще більше зміцнити наше стримування та оборону”, – сказав Столтенберг.

За його словами, завтра міністри оборони НАТО обговорюватимуть нову оборонно-промислову перспективу для збільшення військового виробництва, зміцнення довгострокової співпраці.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 13 червня, у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО. У перший день роботи пройшло засідання Контактної групи з оборони України (Рамштайн) та зустріч Ради Україна-НАТО за участю міністра оборони України Рустема Умєрова.

НАТО Столтенберг Україна допомога Твіттер

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *