Екскурсія Ким Чен Ина по “торговельному залу” РФ: яку маячню несли російські генерали та що розповіли дійсно важливого

Спеціально для північнокорейського диктатора Ким Чен Ина, який перебуває з багатоденним візитом у РФ, влаштували екскурсію на аеродром під Владивостоком та на фрегат “Маршал Шапошников” проекта 1155М.

Про те, що мова йде про суцільну та традиційну для Кремля “показуху” говорить той факт, що у цивільний міжнародний аеропорт “Владивосток”, який в офіційному повідомленні названий “Кневичи”, спеціально зігнали бойові літаки.

Читайте також: США випереджають власні плани пришвидшення виробництва 155-мм снарядів

МиГ-31И з “Кинжалом” та потужніша Х-22

І все для того, щоб продемонструвати вочевидь найближчому союзнику, із того, що потрапило на кадри та було озвучено – бомбардувальники дальньої авіації Ту-160, Ту-95МС, Ту-22М3, фронтовий бомбардувальник Су-34, штурмовик Су-25, а також МиГ-31 з “Кинжалом”.

В офіційному повідомленні він зазначений не МиГ-31К, а МиГ-31И. І перший раз про такий індекс машини стало відомо у серпні 2022 року. Зазначається, що ця версія носія “Кинжала” оснащена рядом систем, які дозволяють “в автоматичному режимі без участі пілота” вивести літак на потрібну траєкторію запуску та у точно розрахований момент запустити ракету.

МиГ-31И

МиГ-31И на задньому плані, бортовий номер 43 “синій”

Можливо саме така модернізація є необхідно для того, щоб забезпечити точність використання Х-47 “Кинжал”. А також прямо вказує, що вона потребує вкрай точних параметрів польоту та позиціонування літака під час скидання. І навіть незначні помилки означають збільшення кругового імовірного відхилення цієї російської ракети на позначку у 1 км, що є більш ніж критичною вадою.

Також командувач Дальньої авіації “ВКС” РФ Сєргєй Кобилаш заявив що для літака Ту-22М3 неназвана ракета пройшла оновлення та отримала нові бойові частини. Вочевидь мова йде про Х-22, і за словами російського військового злочинця її вага становить до 1700 кг. Зазначимо, що у Х-22 розмір бойової частини складає близько 950 кг.

Х-22

Х-22

При цьому мова навряд йде про Х-32, рисою якої було якраз зменшення ваги бойової частини для збільшення дальності застосування, яка виросла з 300 до 600-1000 км за різними джерелами. Водночас значне посилення бойової частини Х-22 є для України значною загрозою, бо її ворог застосовує якраз з метою ударів по містах.

Ту-160 з Х-БД

А під час екскурсії командувач Дальньої авіації “ВКС” РФ Сєргєй Кобилаш, продемонстрував “відмінне” знання матчастини, яка знаходиться у його підпорядкуванні. Під час демонстрації Ту-160 він повідомив, що вантажопідйомність машини складає 100 тонн.

Водночас Ту-160 має пусту вагу 110 тонн, а максимальну злітну масу – 275 тонн. І лише палива цей літак може взяти 148 тонн, а бойове навантаження складає до 45 тонн.

Ту-160

Шойгу та Ким Чен Ин на фоні Ту-160

Також він повідомив, що Ту-160 озброюється й крилатими ракетами Х-БД з дальністю польоту у 6,5 тисячі кілометрів. Про існування такої розробки на рівні робіт з формування вимог стало відомо у 2017 році. Тобто п’ять років тому цю ракету навіть не розробляли, просто вирішували якою вона буде.

Більше того, ця ракета розроблялась спеціально для Ту-160М2 – глибокої модернізації цієї радянської машини. Й у будь-якому випадку поки лише два таких літаки, один зібраний з радянського заділу, другий модернізований з наявного літака проходять випробування.

Ту-160М2

Ту-160М2

Враховуючи те, що у РФ активно вихваляються своїми розробками озброєння, а про її існування та випробування повідомлено не було, навряд Х-БД дійсно існує, й максимум перебуває на стадії дослідному зразку. Й, у будь-якому, для України ця ракета не становить додаткової концептуальної загрози через те, що існуючі Х-101 та Х-555 російські ракетоносії все одно запускають з глибоких тилових районів.

“Циркони” та кермо на олії

Наступна частина екскурсії для Ким Чен Ина пройшла на фрегаті “Маршал Шапошников” проекта 1155М. Цей корабель був спущений на воду у 1984 році, з 2016 по 2021 рік проходив модернізацію та отримав на озброєння 16 універсальних пускових шахт для запуску крилатих ракет “Калибр” та “Оникс”, а надалі й “гіперзвукові” ракети “Циркон”. А відносно останніх, то міністр оборони РФ Шойгу доволі заплутано пояснив їх долю.

Ким Чен Ина на фрегаті Маршал Шапошников

Ким Чен Ина на фрегаті “Маршал Шапошников”

“Циркон” поставлено на озброєння у минулому році. І з цього року, він вже піде у серійне виробництво… Він вже у серійному виробництві”, – плутано пояснив Шойгу.

На борту цього корабля Ким Чен Ин поставив, напевно, одне з найголовніших питань, на яке прийшлось відповідати головнокомандувачу військово-морським флотом РФ адміралу Ніколаю Євмєнову: “а кермо, воно на олії чи автоматичне?”.

Й важливість цього питання навіть спонукала прес-службу міноборони РФ залишити цей епізод у своєму сюжеті.

Читайте також: Підбитий “Самум” ЧФ РФ завели на буксирах до Севастополя: але як його ремонтувати – величезне питання

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *