Два роки виходу захисників Маріуполя з «Азовсталі»: у полоні все ще понад 1900 військових

Два роки виходу захисників Маріуполя з «Азовсталі»: у полоні все ще понад 1900 військових 20.05.2024 14:35 Укрінформ Сьогодні, 20 травня, друга річниця виходу захисників Маріуполя з Азовсталі, але понад 1900 тих військових усе ще знаходяться в російському полоні.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомляє міська рада українського Маріуполя.

«Сьогодні – друга річниця виходу захисників Маріуполя з «Азовсталі». 86 днів героїчної оборони Маріуполя та більше ніж два роки в полоні росіян. Вони пройшли пекло в Маріуполі, потім в Оленівці й зараз продовжують боротьбу в полоні. Понад 1900 військових з «Азовсталі» все ще знаходяться у неволі», – йдеться у повідомленні.

У міськраді підкреслили, що кожного дня триває боротьба за звільнення з полону та повернення додому українських військових. «Пам’ятаємо про ваш внесок у нашу незалежність», – звертається міська влада до захисників Маріуполя.

Як повідомлялося, 16 травня 2022 року за наказом командування Сил оборони розпочалася евакуація 2,5 тис. українських військових із заводу «Азовсталь» у Маріуполі. 20 травня росіяни вивезли останніх з них. Більшість захисників окупанти утримували в тимчасово окупованих Оленівці та Новоазовську. Згодом їх перевели у російські колонії.

Станом на 2023 рік було повернуто лише кожного п'ятого із майже 2,5 тисяч полонених оборонців Маріуполя.

Фото Дмитра Смольєнка

Азовсталь Маріуполь Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *