Чи дійсно Ка-52 може запускати ракети Х-69: чи мова йде про Х-39, чи Х-38

У РФ активно понеслась “новина”, що російські ударні вертольоти Ка-52 почали застосування нового озброєння. Якого саме, дуже сильно залежить від того, коли саме було скопійоване повідомлення від відомого своїм “вечного полета” Fighterbomber.

Бо він виклав відео із запуском ракети із Ка-52, дописавши, що тепер це вертоліт може запускати керовані ракети Х-59 та Х-69. При цьому активно вигадав цілу історію, про те, як цю ракету оперативними й справжніми титанічним зусиллям інтегрували під Ка-52. Мовляв, те, на що раніше йшли десятиріччя, тепер у РФ реалізується за місяці.

Читайте також: У Пентагоні готують ультимативне вирішення проблеми зі Starlink у руках рашистів – білий перелік

Але потім виправив повідомлення та замінив Х-69 на Х-39. Щоправда залишивши аналоговнєтну історію про титанічні зусилля без змін. Хоча справа в тому, що Х-39 – це інша й малорозповсюджена назва ракети ЛМУР, вона ж “Изделие 305”. Яку у 2007 році почали розробляти, почали випробування у 2015 році, а у вересні 2022 року офіційно повідомили, що прийняли на озброєння.

Ка-52 з Х-39 (ЛМУР)

Ка-52 з Х-39 (ЛМУР)

Звісно від цього ця ракета не стає менш небезпечною, але якраз мова і йде про те, що між розробкою та появою на озброєнні у РФ пройшло півтора десятиріччя. При цьому використання цієї ракети за кількістю поступається стрільбі “кудись туди” некерованими реактивними снарядами з того ж Ка-52.

Але слід зазначити, що у РФ дійсно проводилась декларування підвіски під Ка-52 далекобійних ракет. Зокрема морську версію Ка-52К “Катран” збирались озброїти протикорабельною Х-35 вагою 610 кг.

Ка-52К Х-35

Ка-52К “Катран” та Х-35

Але з цього часу про цю “колаборацію” нічого не було чути. Більше того, у РФ немає на озброєнні Ка-52К “Катран”, бо вони призначались для французьких універсальних десантних кораблів “Містраль”, які через санкції були продані Єгипту, а не РФ. І хоча Каїр для цих кораблів викупив Ка-52К, про встановлення на них Х-35 нічого не відомо.

Окрім Х-35 до Ка-52 нібито була інтегрована Х-38 – надзвукова ракета із дальністю 40 км та вагою бойової частини у 250 кг при загальній масі ракети 520 кг. Як мінімум із нею демонструвався Ка-52, але знову у корабельній версії, під час виставки МАКС-2021, так і під сухопутний Ка-52 у Дубаї у тому ж році.

Ка-52 з Х-38

Ка-52 з Х-38

Слід зазначити, що зараз рашисти збільшили інтенсивність використання Х-38, яку використовують у версії Х-38МЛ, з напівактивним лазерним наведенням. При цьому для підсвітки цілей використовується БПЛА. Але вважається, що її носіями є літаки, а не Ка-52, і загалом про інтеграцію цієї ракети до ударного вертольота нічого не чути.

Водночас на питання чи можливо під Ка-52 підвісити Х-59 чи Х-69, то можливо відповісти, що виключно в теорії, звісно, можливо все. Звісно якщо конструкція крила витримає близько 900 кг, а сама ракета – вібрації, які на Ка-52 є величезною проблемою. А якраз практика із Х-35 та Х-38 під Ка-52 прямо демонструє, що на інтеграцію йдуть далеко не місяці, а роки.

Читайте також: Скільки британці хочуть витратити на свій лазер DragonFire, щоб збивати цілі буквально за безцінь

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *