Бельгія долучиться до навчання українських пілотів на F-16

Бельгія долучиться до навчання українських пілотів на F-16 15.09.2023 19:51 Укрінформ Бельгія приєднається до міжнародної авіаційної коаліції, надавши літаки та персонал для навчання українських пілотів.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявила міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер.

“Щодо міжнародної коаліції F-16: федеральний уряд сьогодні затвердив нашу участь в навчанні українських пілотів на F-16. Можу оголосити, що шість інструкторів й чотири фахівці з планування місій пройдуть навчання у нашій країні, після чого навчатимуть українських пілотів та інший персонал”, – сказала Дедондер.

Вона додала, що Бельгія також протягом кількох наступних тижнів делегує трьох військовослужбовців до тренувального центру у Данії, де вже проходять навчання українські пілоти. А наступного року надасть два навчальні літаки.

“У 2024-му році міноборони відрядить до Данії два навчальні літаки F-16B для льотних тренувань. Їх роботу підтримуватиме підрозділ із 50 військовослужбовців, переважно техніків”, – заявила міністр.

За словами Дедондер, Бельгія вже надала або пообіцяла Україні різноманітної військової допомоги на 280 млн євро. “Ми й надалі реагуватимемо на кожен запит про допомогу від України, виходячи із наших власних запасів й спроможності бельгійського військово-промислового комплексу”, – підсумувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, Данія та Нідерланди відіграють провідну роль у «літаковій коаліції» з надання Україні винищувачів F-16 та з проведення відповідного тренування для українських військових льотчиків та для персоналу технічного обслуговування. Раніше Греція та Португалія теж висловили свою готовність долучитися до «літакової коаліції».

Фото: Defensie.nl

Бельгія Україна Пілот F-16

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *