BAE Systems Australia на виставці Land Forces 2024 в Мельбурні представила нову розробку – модульну безпілотну роботизовану платформу Autonomous Tactical Light Armor System (ATLAS) Collaborative Combat Variant (CCV) – машина позиціюється як “бойовий ведений” (за аналогією безпілотників Loyal Wingman, які мають виконувати завдання разом з пілотованими винищувачами) і є черговою розробкою для “поля бою майбутнього”.
Як наголошують у BAE Systems, ATLAS CCV має стати корисним доповненням до вже існуючих пілотованих платформ, зокрема танків та бойових машин піхоти, але у порівнянні з ними має перевагу у здешевленні експлуатації машини, важливу роль тут також грає, що для цих машин банально потрібно менше персоналу, як розповідають у виданні The War Zone.
Читайте також: Спочатку Німеччина замовила в Австралії виробництво БМП, а тепер там вчитиме і своїх пілотів
Машина, звичайно ж, створювалася з ухилом у концепцію автономних операцій, і тут йдеться не тільки про здатність роботизованої БМП уникати перепон, будувати маршрут тощо, але й самостійно приймати тактичні рішення.
Для цього до машини інтегровану низку різних датчиків, які забезпечують ситуаційну обізнаність, крім того, є гарантований зв’язок з іншими платформами, як безпілотними, так і пілотованими, що фактично є кроком до реалізації концепції “рою” тільки на землі.
Разом з тим, ведення вогню залишається за оператором машини, йдеться про систему наведення “людина в петлі”. Як варіант машина сама може розпізнавати цілі тощо, але саме людина буде приймати рішення про ураження.
ATLAS, фото – BAE Systems AustraliaЩодо озброєння, то машина модульна і фактично є різні варіанти, чим ATLAS може нищити ворога включно зі 120-мм мінометом. Водночас представлена ця роботизована БМП була з автоматизованою туреллю Vantage
з 25-мм гарматою M242 Bushmaster, що є оптимальним рішенням з урахуванням, як наголошують у виданні, що вона ефективна не тільки проти легкоброньованої техніки, але й проти танків, як це ефективно демонструють Сили оборони України.
Завдяки подвійній системі подачі боєприпасів є можливість “перемикатися” між різними типами снарядів, місткість становить 260 боєприпасів.
Маса машини з колісною формулою 8×8 становить 11 тонн, створена на базі Supacat HMT. Метою було збалансувати прохідність та транспортабельність машини – розміри дозволяють її перевозити у літаках чи десантних суднах.
Читайте також: Австралія списує свої останні M1A1 Abrams, які раніше вже просила Україна