Зарядка батареї може стати квантовою – вчені протестували кубіт

Миттєва зарядка: вчені зробили крок до розробки квантової батареї

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Експеримент з кубітами для ефективної передачі енергії пройшов успішно.

Команда фізиків з Національного університету Ченг Кунг (Тайвань) зробила крок до розробки квантової батареї, експериментально продемонструвавши здатність квантового ландшафту зберігати та швидко передавати енергію, пише ScienceAlert.

Вчені використали захоплений іон у стані суперпозиції, відомий як кубіт, який може набирати енергію при проходженні через відбиваючий простір.

Відправивши іон через пристрій, що розділяє його хвилю на два промені, команда порівняла здатність батареї зберігати енергію, коли окремі хвилі проходять через кілька точок входу в одну порожнину, а потім у кілька порожнин.

Вчені виявили, що суперпозиція іонів справді може забезпечити ефективну зарядку. Поділ хвилі іона на два промені викликає ефект інтерференції, який теоретично може забезпечити «ідеальну зарядку» – повне перетворення накопиченої енергії від квантової батареї у будь-який момент процесу заряджання.

Експеримент також продемонстрував масштабованість процесу: ефект інтерференції зберігається навіть під час відправлення через порожнину більше одного кубіту.

Дослідження проводили на IBM Quantum Platform та квантовому обладнанні IonQ.

І хоча в лабораторних умовах вдалося створити модель роботи квантової батареї, для її практичної реалізації методів поки що не придумали. Але це лише питання часу.

Раніше інша група дослідників зробила перший крок до створення квантових комп’ютерів на основі окремих молекул.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *